Missing compiler required member 'System.Runtime.CompilerServices.ExtensionAttribute..ctor'

Visual Studio ile Asp.Net MVC 4 uygulamasını açtığımda ve uygulamayı derlediğimde

Missing compiler required member 'System.Runtime.CompilerServices.ExtensionAttribute..ctor'

şeklinde hata alıyorum ve debug işlemini başlatamıyorum. Error List'de sadece  Missing compiler required member 'System.Runtime.CompilerServices.ExtensionAttribute..ctor' yazıyor. Hata mesajını tıkladığımda herhangi bir ibareye ulaşamıyorum. Error Missing compiler required member 'System.Runtime.CompilerServices.ExtensionAttribute..ctor' hatasının sebebi ne olabilir?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Missing compiler required member 'System.Runtime.CompilerServices.ExtensionAttribute..ctor' hatasının temel nedeni uygulamanız ve referans verdiğiniz kütüphaneler arasında eğer .net framework versiyon farkı varsa bu hatayı alırsınız.

    Örnegin Asp.Net MVC uygulamanız Framework 4.0 kullanıyor. Asp.Net MVC uygulamanızda NewtonJson.Net  Runtime Version v2.0.50727'a referans verdiğinizde uygulamanızda System.Runtime.CompilerServices.ExtensionAttribute..ctor' hatası alırsınız.

    Hatayı gidermek için uygulamanızdaki ilgili dll dosyasını referanslardan kaldırmanız ve tekrardan Asp.Net MVC uygulamanızın kullandığı Framework sürümü ile uyumlu dll kütüphanesini referans vermeniz gerekir.

    alattin alattin (16999)