Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

Norton Power Eraser symantec firmasının ücretsiz olarak indirebileceğiniz virüs temizleme ve spyware temizleme aracıdır. Norton Power Eraser yükleme gerektirmez ve özellikler rootkit gibi zararlı yazılımlara karşı oldukça başarılıdır.

Bilgisayarınızın açılmadığı durumlarda Norton Power Eraser güvenli modda başlatabilirsiniz.

Norton Power Eraser yazılımını diğer antivirüs yazılımları ile birlikte de kullanabilirsiniz.

Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? aşağıda bulabilirsiniz.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Norton Power Eraser symantec firmasının ücretsiz olarak indirebileceğiniz virüs temizleme vespyware temizleme aracıdır. Norton Power Eraser yükleme gerektirmez ve özellikler rootkit gibi zararlı yazılımlara karşı oldukça başarılıdır.

    Virüs, Sypware ve Rootkitlere karşı bilgisayarınızı Norton Power Eraser ile tarama:

    1. Norton Power Eraser indir adresinden  Norton Power Eraser'i indirin Masaüstüne Kaydedin.
    2. Masaüstündeki Norton Power Eraser NPE.exe iki kere tıklayın.
    3. Lisans anlaşması çıktığında  Accept tıklayın.
    4. Norton Power Eraser açıldığında Scan for Risks butonunu tıklayın. Norton Power Eraser varsayılan olarak Rootkit taraması  da yapacaktır. Rootkit tarası sırasında bilgisayarın yeniden başlması gerekecektir.
    5. Norton Power Eraser taramasının tamamlanmasını bekleyin.
      norton power eraser virüs rootkit malware temizleme

    Virüs, Sypware ve Rootkitlere karşı bilgisayarınızı Norton Power Eraser ile tarama sonrasında bulunan zararlıları temizleme:

    Tarama bittiğinde yanında Bad yazan ifadeler görüyorsanız sisteminizde virüs, malware veya rootkit gibi bir zararlı yazılım tespit edilmiş demektir.

    1. Arama sonuç ekranında Status  Bad olanlar zararlı yazılım, virüs, rootkit veya malware olarak  tespit edilmiş demektir.  "Create System Restore Point before proceeding with fix" seçili olduğundan emin olun ve Fix butonunu tıklayın.
      Norton Power Eraser Virüs Malware Rootkit Temizleme tarama sonucu
    2. Bazı durumlarda Norton Power Eraser bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Eğer Restart isterse Restart tıklayarak yeniden başlatın. Bu işlemden sonra Norton Power Eraser ile rootkit, virüs, malware temizleme işlemi bitmiş olacaktır. Done tıklayarak işlemi bitirin.
      Norton Power Eraser Virüs rootkit malware temizleme sonuç
    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Fotoğrafları günceller misin darkcrak 5 yıl önce

    hocam norton ile ilgili kısmı sizin dediğiniz gibi yaptım bende amd işlemci vardı nasıl soğuturum diye düşünüyordum amd çabuk ısınıyor ama 81 dereceyi sadece internette gezerken gördü meğer daha önce yüklediğim fun house adlı foto montaj programında bitcoin minner vürüsü varmış onu buldu ve sildi şimdi restart istiyor bakalım şimdi kaçı gösterecek

    lazvegaz lazvegaz (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      selamlar. bu taramayı yaptıktan sonra bulunan dosyaları kaldırdı. sonrasında bilgisayarımdaki simgeler görünmez oldu. sadece düz beyaz dosya görüntüsü var. ne yapabilirim çözümünü bulamadım bir türlü.

      namunsan namunsan (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        hocam bu çıkıyor ne yapabilirimhttps://hizliresim.com/lygyBB

        kefeli kefeli (1)