Paylaşımlı Paylaşımsız ekran kartı ne demek? Aralarında ne fark var?

Bilgisayarların özelliklerine baktığımda karşıma sürekli paylaşımlı ekran kartı paylaşımsız ekran kartı gibi kavramlar çıkıyor.

Paylaşımlı ve paylaşımsız ekran kartları arasında ne fark var?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Paylaşımsız ekran kartının anlamı, sadece ekran kartına ayrılmış ve kart üzerinden bulunan kendine ait bir belleğinin oluğudur.

    Paylaşımlı ekran kartındaysa durum farklıdır. Bilgisayarın temel hafızası olan RAM den faydalanır ve böylelikle sistem belleğini azaltır.

    Performans olarak elbette Paylaşımsız ekran kartları tercih edilmelidir.

    ergin ergin (2539)