Php ile kalıcı permanent 301 yönlendirme nasıl yapılır?

Php Web uygulamanızda bir linki kalıcı olarak değiştirmek, farklı bir adrese taşımak istiyorsanız bunu arama motorlarına, örneğin google, 301 hata kodu ile bildirmeniz gerekmektedir.

Örnegin uzmanim.net/uyeol.php şeklindeki üyelik formunuzun adresini günün birindeuzmanim.net/kayit

şeklinde değiştirmek isteyebilirsiniz. Arama motorları eski sayfanın adresini daha önceden indekslediği için bunu arama motorlarına bildirmezseniz SEO açısından hatalı bir işlem yapmış olursunuz.

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Php ile kalıcı 301 yönlendirmesini şu şekilde yapabilirsiniz:

    <?php
    header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
    header("Location: http://www.uzmanim.net/Hesap/Kayit");
    exit();
    ?>

    alattin alattin (16999)