QVO6 nasıl kaldırılır - chrome

Qvo6 veya qov6.com kullanmış olduğunuz Google Chrome tarayıcınızı ele geçiren, Google Chrome başlangıç sayfasını değiştiren istenmeyen ve daha sonra internet tarayıcınızın yani Google Chrome'un başlangıç sayfasını değiştirmenizi engelleyen istenmeyen bir uygulamadır. Qvo6 Virüs değildir fakat istenmeyen kötü amaçlı uygulamadır.  Qvo6 siz farkında olmadan internetten indirmiş bir oyun veya başka bir programla beraber sisteminize kurulur. Bulaşıcı değildir. İnternette gezerken istenmeyen reklamlar gösterebilir, farklı siteleri açabilir.

Qvo6  nasıl kaldırılırQvo6 Chrome'dan nasıl kaldırılır? Qvo6 bilgisayarınızdan nasıl temizlenir?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adım 1: Internet Tarayıcınızdan, Chrome, Qvo6  kaldırma

    1. Chrome'u açın.
    2. Chrome içerisinde Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
      QVO6 kaldırma - Chrome Ayarlar
    3. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    4. Açılan sayfada "Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın. Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz. Chrome içerisindeki bilmediğiniz tüm uzantıları silebilirsiniz. Bir zararı yoktur.
    5. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve Qvo6.com'u kaldırın.
      QVO6 Kaldırma- Chrome arama motorlarını yönet
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
      QVO6 Kaldır - Chrome Başlangıçta
    7.  "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç."  yanındaki Sayfayı ayarla bölümünü tıklayın.
    8. Chrome içerisinde açılan yeni ekranda  "Başlangıç Sayfaları" başlığında qvo6.com yazan bölümün sağında bulunan X yani silme butonunu tıklayın. Bu ekrandaki tüm sayfaları bu şekilde silin.
      Start.search.us.com kaldır - chrome başlangıç sayfası ayarla  Start.search.us.com sil

    Chrome Kısayolunu temizleme:

    Qvo6 kaldırma işleminde son aşama Chrome kısayoluna yapılan eklentiyi kaldırmak.
    Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu)sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    chrome.exe'den sonra QVO6.com yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome Qvo6 nasıl kaldırılır?

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Qvo6 kaldırma işlemini tamamladınız. Sistem performansını arttırmak ve genel bir temizlik yapmak için Qvo6 kaldırma işleminden sonra malware taraması yapmanız önerilir.  Malware virüs gibi farklı bilgisayarlara bulaşmayan fakat bilgisayarınızın ram, cpu gibi kaynaklarını tüketen yazılımlardır. Ayrıca hangi siteleri ziyaret etmişsiniz gibi istatistiki bilgiler toplarlar bu sebepten istenmeyen yazılımlardır.
    Malware yazılımlar virüs olmadığından antivirüsler tarafından da tespit edilemezler.

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden malware nasıl temizlenir öğrenebilirsiniz.

    hakan hakan (15409)