Razor'da ekrana '@' karakteri nasıl yazdırılır?

Asp.Net Razor'da Razor kodları '@' karakteriyle başladığından View içerisinde "@isim" şeklinde string olarak yazı yazdıramıyorum.

CS0103: The name 'isim' does not exist in the current context

hatası veriyor.

<text>@isim</text>

şeklinde yazdırdığımda da çalışmıyor. Razor'da ekrana '@' karakteri nasıl yazdırılır?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    View içerisinde

    @@isim

    şeklinde yazdığınızda, ekranda

    @isim

    şeklinde çıktı alacaksınız. Bu da işinizi görecektir.

    EceKoc EceKoc (834)
    10 yıl önce cevaplandı

      Bir diğer seçenek de View içerisine '@' karakterinin kodunu yazdırmaktır. View içerisine

      &#64;isim

      şeklinde yazarsanız yine

      @isim

      çıktısını alırsınız.

      hakan hakan (15424)