Searchgol kaldırma Chrome

Windows 7 kullanıyorum. KMPlayer  programını internetten indirdim ve güncelledim. Daha sonra Chrome tarayıcımı açtığımda ana sayfamın searchgol.com olduğunu gördüm.  Ne yaptıysam Chrome tarayıcımdan searchgol.com adresini değiştiremedim. Chrome açılış sayfamı tekrardan google.com nasıl yaparım?

searchgol.com nasıl Chrome tarayıcıdan silerim?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Searchgol  Google Chrome' dan kaldırmak:

    SEARCHGOL KALDIRMA CHROME YÖNTEM 1:

    Searchgol Araç Çubuğu Uzantısını kaldırın

    1. Chrome' u açın.
    2. Özelleştirin ve Kontrol Edin butonuna tıklayın ("3 yatay çizgi" simgesi veya eski versiyonlarda ingiliz anahtarı simgesi) ve Ayarlar'ı seçin.
    3. Soldaki menüde Uzantılar'a tıklayın.
    4. Searchgol Araç Çubuğu'nu veya Delta vs gibi bilmediğiniz tüm eklentileri Kaldırın / Etkisizleştirin. Bunun için Çöp kutusu ikonunu tıklayın.

    Searchgol Araç Çubuğu' nu Windows programlardan kaldırın

    1. Başlat butonuna tıklayın ve Denetim Masası' nı seçin.
    2. Programlar ve Özellikleri' ni seçin.
    3. Program listesinden Searchgol Araç Çubuğu' nu, Delta Toolbar,  Delta Chrome Toolbar veya sonunda Toolbar yazan ve ne olduğunu bilmediğiniz yazılımları seçin ve kaldırmak için sağ tıklayın, kaldırı seçin.
      searchgol kaldırma

    Searchgol Arama' yı varsayılan arama motorlarından kaldırın

    1. Chrome içinde Özelleştirin ve Kontrol Edin butonundan ("3 yatay çizgi" simgesi veya eski versiyonlarda ingiliz anahtarı simgesi) Ayarlar' ı seçin.
    2. Arama kısmında, Arama motorlarını yönet' e tıklayın ve Searchgol' ü varsayılan arama motorları listesinden kaldırın.
    3. Değişiklikleri kaydetmek için Bitti ye tıklayın.

    Searchgol Arama ana sayfasını kaldırın

    1. Chrome' u açın.
    2. Özelleştirin ve Kontrol Edin butonuna tıklayın ("3 yatay çizgi" simgesi veya eski versiyonlarda ingiliz anahtarı simgesi) ve Ayarlar' ı seçin.
    3. Başlangıçta başlığı altında, Sayfaları Ayarla' ya tıklayın ve Searchgol linkini (tercih ettiğiniz herhangi bir başka linki girerek farklı bir ana sayfa ayarlayabilirsiniz) silin. Örnegin google.com.tr yazın.
    4. Değişiklikleri kaydetmek için Tamam' a tıklayın.
    5. Görünüm başlığı altında, eğer varsa, olmayabilir, Değiştir'e tıklayın ve Searchgol linkini (farklı bir ana sayfa ayarlayabilirsiniz) silin.
    6. Değişiklikleri kaydetmek için Tamam' a tıklayın.

    Daha sonra bir malware taraması gerçekleştirin.

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

    * Yukarıdaki bütün adımları gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ** Hala searchgol arama sayfası ekranınıza geliyorsa aşağıdaki işlemi yapın.

    SEARCHGOL KALDIRMA CHROME YÖNTEM 2:

    SEARCHGOL OTOMATİK TEMİZLEME
    searchgol otomatik kaldırma yazılımı searchgol için geliştirilmiş özel bir yazılımdır ve sizi zahmetli işlemlerden kurtarır.  Aşağıdaki linkten searchgol kaldırma aracını indirin.  Zip dosyasını açın ve sıkıştırılmış zip dosyası içerisinden çıkan .exe dosyasını  Windows 7, Windows 8Windows Vistakullanıcıları sağ tuşla tıklayıp açılan menüden Yönetici olarak çalıştır'ı seçerek, Windows XPkullanıcıları dosyayı sadece iki kere tıklayarak çalıştıra bilirler. Temizleme işlemi otomatik başlayacak ve bitecektir.

    Searchgol Otomatik olarak kaldırma:

      Searchgol Kaldırma Aracını indir

    Not: Chrome Kullanıcıları dosyayı indirirken "Adware-Removal-Toop.zip yaygın olarak indirilen bir öğe değil; tehlikeli olabilir" uyarısı alırlarsa "Sil" butonu yanındaki aşağı ok işareti tıklayarak Sakla seçeneğini seçmeliler.

    cemkara cemkara (4215)