Silinen dosyaları geri getirme

Silinen dosyalar nasıl geri getirilir?

Silinen fotoğraflar  nasıl geri getirilir?

Silinen Emaillar nasıl geri getirilir?

Yanlışlıkla silinen dosyalar nasıl kurtarılır?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Recuva ile silinen dosyaları, silinen fotoğrafları, silinen emailleri geri getirmeniz mümkün.  Recuva ücretsiz bir dosya kurtarma yazılımıdır.
    Recuva silinen dosya kurtarma yazılımını buradan indirebilirsiniz.

    Recuva silinen dosya kurtarma yazılımını indirdikten sonra kurulumunu gerçekleştirin.

    Kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken bir aşama yoktur.  Olumlu seçenekleri tıklayarak kurulumu bitirebilirsiniz.

    Kurulum bittikten sonra açılacak Recuva Kurtarma Sihirbazı ekranında (Welcome to Recuva Wizard) Next butonunu tıklayın.

    File Type ekranında silinen ve kurtarmak istediğiniz dosya türünü seçin.
    Tüm dosyalar için All Files

    Silinen Resimleri geri getirmek için için Pictures

    Silinen Müzikleri geri getirmek için için Music

    Silinen Dokümanları geri getirmek için belgeler için Documents

    Silinen Videolarları geri getirmek için için Videos

    Silinen Emailları geri getirmek için için Email seçin.

    File Location Ekranında dosyanın nereden silindiğini seçmelisiniz.

    Eğer bu bir fotoğraf makinası veya usb bellek gibi bir taşınabilir medya ise On my Media Card or iPod seçmelisiniz.

    Silinen dosyanın  hangi konumdan silindiğinden emin değilseniz o zaman I'm not sure seçmelisiniz.

    Sonrasında Next ve Start butonlarını tıklayarak silinen dosyaları geri getirme, silinen dosyaları kurtarma işlemine başlayabilirsiniz.

    Recuva, Silinen dosyaları kurtarma ekranında silinen dosyaları listeleyecektir.

    Buradan teker teker kurtarmak istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz veya yanında FileName yazan  kutuyu işaretleyerek tümünü seçebilirsiniz.

    Daha sonra pencerenin sağ alt bölümünde bulunan Recover butonunu tıklayın.

    Klasöre gözat penceresi çıkacaktır. Klasöre gözat penceresinde silinen dosyaları geri getirmek için kullanılacak  konumu seçin. Bu konum kurtarma yaptığınız medya ile aynı olmamalıdır.

    Silinen dosyaları geri getirmek recuva silinen dosyaları kurtarma yazılımı ile oldukça kolaydır.

    hakan hakan (15394)