Sistemde kablosuz ağ bağdaştırıcısı bulunamadı hatası

"Sistemde Intel WiFi bağdaştırıcısı bulunamadı. Bağdaştırıcı kaldırılmış ya da yüklenmemiş olabilir."

Şeklinde hata alıyorum ve kablosuz ağa bağlanamıyorum."Sistemde Intel WiFi bağdaştırıcısı bulunamadı. Bağdaştırıcı kaldırılmış ya da yüklenmemiş olabilir." hatasını nasıl düzeltebilirim?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Intel® Kablosuz Sorun Giderici, WiFi ağ bağlantısı sorunlarını gidermenize yardımcı olan bir uygulamadır. Bağlantı ile ilgili bir sorun saptandığında, masaüstünüzün sağ alt köşesinde bir masaüstü uyarı bildirimi görüntülenir.

    Masaüstü uyarısını tıklattığınızda, bağlantı sorununu çözmek için önerilen adımları görüntüleyen bir tanılama iletisi belirir. Örneğin geçersiz bir parola nedeniyle bir bağlantı sorunu ortaya çıktığında, görüntülenen bağlantıyı tıklattığınızda Profil Sihirbazı uygulaması çalıştırılır ve doğru parolayı girmeniz sağlanır.

    Intel® Kablosuz Sorun Giderici Microsoft Windows* XP ve Windows 7'de desteklenir.

    Sistemde kablosuz ağ bağdaştırıcısı bulunamadı

    Sistemde Intel WiFi bağdaştırıcısı bulunamadı. Bağdaştırıcı kaldırılmış ya da yüklenmemiş olabilir. hatasını çözmek için şunları yapın.

    Önce Aygıt Yöneticisi’ndeki listede bir WiFi bağdaştırıcı olup olmadığına bakın:

    1. Bilgisayarım'ı sağ tıklatın.
    2. Özellikler seçeneğini belirleyin.
    3. Donanım'ı tıklatın.
    4. Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın.
    5. Ağ Bağdaştırıcıları'nı çift tıklatın.

    Listede bir Intel® PRO/Wireless bağdaştırıcısı varsa, www.intel.com/support/ adresindeki Intel Destek Web sitesine giderek güncel sürücüyü indirin ve kurun.

    cemkara cemkara (4215)