Sql Compact Server-generated keys and server-generated values are not supported by SQL Server Compact hatası

Sql Compact 3.5 veritabanı kullanan Windows Form uygulamasında "Server-generated keys and server-generated values are not supported by SQL Server Compact" hatası alıyorum. Windows form uygulaması, Sql Compact 3.5 ve Entity Framework üzerine kurulu.

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SQL Compact özellikle küçük projelerde yerel veritabanı olarak kullanılan bir veritabanı sistemidir. Kurulum gerektirmez. Veriler .sdf uzantılı bir dosya içerisende tutulur ve çalışması için SQL Sunucuya gerek yoktur.

    SQL Compact Entity Framework ile kullanılan sunucu taraflı üretilen IDENTITY alanı desteklemez. Bu durumu çözmek için Veritabanınızdaki ID  alanını  uniqueidentifier  olarak ayarlayın. C# içindeki Guid nesnesi altındaki NewGuid() metodu ile bunu çözebilirsiniz.

    Calisan calisan = new Calisan();
    calisan.Id = Guid.NewGuid();

    Şeklinde Sql Compact veritatanının Id alanını güncelleyebilirsiniz.

    alattin alattin (16999)