Sql'de DELETE (Tablodan Kayıt Silme) nasıl yapılır?

Sql server'da DELETE (Tablodan Kayıt Silme) nasıl yapılır?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sql server'da veritabanında bulunan bir tablodaki istenilen kayıtları silmek amacıyla kullanılan DELETE deyimini aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz.

    Genel Kullanımı;

    DELETE FROM TabloAdı WHERE (şartlar)

    Bir tabloda  DELETE komutu ile herhangi bir şart aramaksızın tabloda bulunan kayıtların hepsini silmek için aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz.

    DELETE FROM uzmanim

    Diğer kullanım şekli ise tabloda sadece istediğimiz belli şartları sağlayan kayıtları silmek için kullanırız. Örnek vermek gerekirse ;

    DELETE FROM uzmanim WHERE adi='ergin'

    bu silme yönteminde ise uzmanım tablosunda adı ergin olan kayıt silinecektir.

    ergin ergin (2539)