Sql'de Listenin ilk 10 satırını görüntülemek ?

Sql server'da tablomuzdaki ilk 10 kaydı nasıl görüntüleyebiliriz?

fenerbahce fenerbahce (107)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sql server'da belirli bir sorgusunun ilk belli sayıdaki kaydını almak için TOP komutunu kullanabiliriz.

    Tablomuzdaki ilk 10 kaydı almak için aşağıdaki şekilde kullanabiliriz.

    Select TOP 10 * From TabloAdı

    Eğer tablomuzdaki istediğimiz alandaki ilk 10 kaydı almak istersek onuda aşağıdaki kod ile yapabiliriz.

    Select TOP 10 AlanAdı From TabloAdı

    ergin ergin (2539)