Title ve Description'ın maksimum uzunlukları ne olmalıdır?

Arama motorları optimizasyonda, SEO,  için en iyi sonucu olabilmeniz için Title  etiketi ve Meta etiketinin Description özelliklerini doğru şekilde yapılandırılmalıdır.

Title etiketi ve Description özelliğinin maksimum uzunluğu ne olmalıdır?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google arama sonucunda

    Title'da  69 karakter görüntüler. Buradaki 69 boşluklar da dahil karakter sayısıdır. Kelime Değil

    Description olarak  boşluklar dahil 156 karakter görüntüler.

    Bing, Yahoo gibi arama motorlarında bu rakam değişebilir.

    Bu sebepten Description uzunluğu 150-160 karakter arasında, Title uzunluğu 60-70 karakter arasında olması uygundur.

    murat murat (12492)