URL uzunluğu en fazla kaç karakter olabilir?

Http protokolü (Hypertext Transfer Protocol HTTP/1.1)'ne göre URL uzunluğu en fazla kaç karakter olabilir?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Http protokolü (Hypertext Transfer Protocol HTTP/1.1)'ne göre URL(Uniform Resource Locator, Birörnek Kaynak Konumlayıcı, Tekdüzen Kaynak Bulucu) uzunluğu en fazla 2000  karakter olabilir.

    2000 karakterden kısa URL istemci ve sunucu tarafında sorunsuz çalışacaktır.

    Arama motorları için URL uzunluğu  2048 karakterden kısa olmalıdır.

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      İnternet Explorer'da özellikle İnternet Explorer 8 ve 9'da karakter uzunluğu 2083 karakterden daha uzun olamaz.

      EceKoc EceKoc (834)