Validation of viewstate MAC failed hatası

[HttpException (0x80004005): Validation of viewstate MAC failed. If this application is hosted by a Web Farm or cluster, ensure that <machineKey> configuration specifies the same validationKey and validation algorithm. AutoGenerate cannot be used in a cluster.]

web siteniz arada bir yukarıdaki hatayı veriyor ise ne yapmalısınız? Nasıl çözümlemelisiniz?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    öncelikle

    * web sitenizin bir "web farm" içinde çalışmıyorsa,
    * hata GridView, DetailsView  gibi bir kontrol kullanıldığında oluşuyorsa,
    * yavaş yüklenen ağır bir sayfada meydana geliyorsa,

    Web.config içerisinde,

    <pages enableEventValidation="false" viewStateEncryptionMode ="Never" />

    düzenlemesi sorununuzu düzeltecektir.

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      Aynı şekilde şunu da deneyebilirsiniz.

      <system.web>
      <pages validateRequest="false" enableEventValidation="false" enableViewStateMac="false"viewStateEncryptionMode="Never">
      </system.web>

      hakan hakan (15394)