Visual Studio'da Web Browser Flash Kontrolünü nasıl gerçekleştirebilirim?

Microsoft Visual Studio 2012 kullanıyorum. Visual Studio ile Windows Uygulaması geliştiriyorum ve bu uygulamamda Web Browser kontrolünü kullanıyorum. <svg></svg> etiketleri içerisine hükmedemiyorum.

Uygulama WebBrowser 'da sorunsuz çalışmaktadır. Fakat <svg>...</svg>  etiketleri arasındaki bilgileri değişkene atmam gerekiyor.

<svg id="deneme">...</svg>

HtmlElement dnme =  webBrowser1.Document.GetElementById("deneme");

dnme.InnerText => http://www.adobe.com/svg/viewer/install/

Yukardeki şekilde yaptığım zaman adobe sayfasına link veriyor. Debug modunda görüntüleyemiyorum.

elessar elessar (65)
10 yıl önce sordu

  • hükmetmekten kastınız nedir? SVG etiketleri görüntülenemiyor mu? alattin 10 yıl önce
  • Sorun çözüldü mü? yorumunuzu cevap olarak yazdığınız için geç fark ettim. alattin 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sorununuz SVG etiketlerinin WebBrowser kontrolü içerisinde görüntülenememesi mi?

Debug işlemi yani F5 tuşuna basarak yaptığınız işlem yanıltıcı olabilir.

CTRL + F5 yaparsanız  Debug işlemsiz başlatırsınız ve uygulamanız da SVG etiketli elementlerin görüntülenmesi gerekir.

Daha sağlıklı sonuç için Projenizi Debug > Release çevirin ve \bin\Release kalasörü altındaki .exe uygulama dosyasını çalıştırın ve bu şekilde test edin.

SVG desteği için Internet Explorer 8 üzeri, yani Internet Explorer 9 veya Internet Explorer 10 olmalı.

WebBrowser kontrolünün kullandığı internet explorer versiyonunu nasıl değiştireceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

 Aşağıda örnek bir SVG kodu ile daire çizimi var. Örnekteki elemanın id'si svg1

<?xml version="1.0" standalone="no"?>
<!DOCTYPE svg PUBLIC "-//W3C//DTD SVG 1.1//EN"
"http://www.w3.org/Graphics/SVG/1.1/DTD/svg11.dtd">

<svg id="svg1" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg" version="1.1">
  <circle cx="200" cy="50" r="40" stroke="black"
  stroke-width="2" fill="blue" />
</svg>

C# ile svg1 elementinin innerHtml özelliğine erişmek için;

  HtmlElement svg1 = webBrowser1.Document.GetElementById("svg1");
  string svgIcerik = svg1.InnerHtml;

yeterli olacaktır.  Visual Studio 2010, Windows 7, Internet Explorer 10 ile test ettim.

Yine de sorun yaşıyorsanız şunları deneyin:
Data Execution Prevention (Veri yürütme engellemesi) kapatın.

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Komut istemi ni sağ tuşla tıklayın. Yönetici olarak çalıştır seçin.

bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff

yazın ve enter'a basın.

Visual Studio içerisinde  Build > Configuration Manager 'a gidin ve burada derlemenizi  x86 olarak ayarlayın (eğer degilse)

alattin alattin (16999)
10 yıl önce cevaplandı

  • SVG etiketi aralığındaki bilgileri almam gerekiyor. WebBrowser ' da sorunsuz çalışmaktadır. elessar 10 yıl önce
  • cevabı güncelledim, kontrol eder misiniz? alattin 10 yıl önce

Hocam tekrar merhaba,

<object class="svgsize" id="svgdiagram" data="/Home/GetImage?filename=01_040_007_16.svg" type="image/svg+xml" style="width: 572px; height: 915.2px; overflow: hidden; visibility: visible;">

internet explorer da kodu bu şekil gösteriyor. Ama bu resim üzerinden benim tıklamam gereken yerler bulunmaktadır. Bu kodun içinde ise benim istediğimle alakasız

<a href="http://www.adobe.com/svg/viewer/install/">http://www.adobe.com/svg/viewer/install/</a>

bu kod var.

elessar elessar (65)