Windows için en iyi 5 Rootkit Temizleyici

Rootkit bilgisayara bulaşan, çalışan işlemler arasında kendini gizleyen, kötü niyetli kişilere, uzaktan bilgisayarınızın tam hakimiyetini sağlayan tespit edilmesi oldukça zor olan  bilgisayar programıdır.

Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 için ücretsiz sunulan en iyi 5  Rootkit Temizleyiciyi aşağıda bulabilirsiniz

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows XPWindows VistaWindows 7Windows 8 için ücretsiz sunulan en iyi 5  Rootkit Temizleyici:

    Malwarebytes AntiRootkit

    Malwarebytes AntiRootkit sahip olduğu güçlü tespit etme algoritması ile bilgisayarınıza bulaşmış rootkit yazılımları tespit etmekte size yardımcı olabilir. Malwarebytes AntiRootkit temizleme sürecinde sadece Windows'a bulaşan rootkitleri bulup temizlemez aynı zamanda Windows güvenlik fonksiyonlarını da  Internet Erişimi, Windows Güvenlik Duvarı,Windows Güncelleştirmeleri gibi, denetler. Temizleme işleminden sonra bu fonksiyonların düzgün çalıştığından emin olursunuz.

    Malwarebytes AntiRootkit indir adresinden Malwarebytes AntiRootkit yazılımını indirebilirsiniz.

    Rootkit Temizleme - Malwarebytes AntiRootkit

    BitDefender Rootkit Remover

    Bitdefender Rootkit Remover özellikle bilinen rootkitleri hızlı ve efektif bir şekilde, kısa bir süre içerisinde temizlemek için tasarlanmıştır.
    Mebroot, Tüm TDL ailesi(TDL/SST/Pihar), Mayachok, Mybios, Plite, XPaj, Whistler, Alipop, Cpd, Fengd, Fips, Guntior, MBR Locker, Mebratix, Niwa, Ponreb, Ramnit, Stoned, Yoddos, Yurn, Zegost ve Necurs gibi bilinen rootkitlerin temizlenmesinde etkilidir.

    BitDefender Rootkit Remover indir adresinden BitDefender Rootkit Remover yazılımını indirebilirsiniz.

    Rootkit temizleme - Bitdefender Removal Tool

    McAfee Rootkit Remover

    McAfee Rootkit Remover komplex algoritmalar kullanan gelişmiş rootkitlerin tespit edilmesi ve temizlenmesi için ideal bir yazılımdır. ZeroAccess ve TDSS türlerine sahip rootkitleri tespit etmekte oldukça başarılıdır.
    McAfee fazla rootkit tespit edebilecek, McAfee Rootkit Remover yazılımının yeni versiyonu üzerinde çalışmalarına devam ediyor. McAfee Rootkit Remover, komut istemi üzerinden çalışan bir program.

    McAfee Rootkit Remover indir adresinden McAfee Rootkit Remover yazılımını indirebilirsiniz.

    Rootkit temizleme - McAfee rootkit remover

    Kaspersky TDSSkiller

     TDSSkiller Windows 7, Windows Vista, Windows 8 ve Windows 8.1  üzerinde çalışır. TDSSkiller, karmaşık rootkileri temizlemek için tasarlanmıştır.
    TDSS, SST, Pihar, ZeroAccess, Sinowal, Whistler, Phanta, Trup, Stoned, RLoader, Cmoser, Cidow gibi rootkileri tespit eder ve temizler.

    Kaspersky TDSSkiller indir adresinden Kaspersky TDSSkiller yazılımını indirebilirsiniz.

    Rootkit temizleme - Kaspersky TDSSKiller

    Sophos Rootkit Removal

    Sophos, Rootkit Removal Tool yazılımını Virus Removal Tool yazılımı ile birlikte dağıtıyor. Bu sebepten sadece rootkiler değil pek çok zararlı yazılım ve virüsler Virus Removal Tool tarafından tespit edilebilir ve temizlenebilir.

    Sophos Rootkit Removal indir adresinden Sophos Rootkit Removal yazılımını indirebilirsiniz.

    Rootkit temizleme - Sophos Virus Removal Tool

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
    10 yıl önce cevaplandı

      malwarebytes i kullanın bende buldu

      http://downloads.malwarebytes.org/file/mbar

      burdan indirin buldu bende

      abdulkadirproxxx abdulkadirproxxx (1)