Windows servis yükleme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Yazmış oldugum bir windows servisi nasıl yükleyip başlatabilirim?

buhara58 buhara58 (21)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komut ekranına aşagıdaki komutları yazarak windows service işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

    Not : Komut ekranı  (Başlat -> Çalıştır -> CMD) yolunu izleyerek açabilirsiniz.

    Yüklemek için;

    Komut     : "%SystemRoot%\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\installutil DosyaYolu/Exe Adı.exe"
    Örneğin   : C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\installutil.exe C:\Service\myservice.exe

    Başlatmak için;

    Komut     : net start ServisAdı
    Örneğin   : net start myservice

    Durdurmak için;

    Komut     : net stop ServisAdı
    Örneğin   : net stop myservice

    Kaldırmak/Silmek için:

    Komut     : sc delete ServisAdı
    Örneğin   : sc delete myservice

    buhara58 buhara58 (21)