Windows sunucu üzerine kurulu IIS üzerinde çalışacak hMail mail sunucusu için ücretsiz Webmail

Merhaba,

Windows Server üzerine kurulu ücretsiz HMAIL yazılımı var. Hmail ücretsiz oldukça kullanışlı ve tüm ihtiyacımı karşılıyor. Fakat hMail'in kendi üzerinde  gelen bir webmail eklentisi malesef yok. Pop ve Smtp sunucu olarak outlook, Windows Mail, ThunderBird  gibi email istemcilerine pop olarak kullanıcıların hesaplarını ekleyebiliyorum. Fakat şirketimizin bazı çalışanları ısrarla Web mail istiyorlar. Windows Sunucum üzerinde ayrıca IIS yüklü ve şirketimizin web sitesini host ediyoruz.  sirketim.com/webmail gibi veya webmail.sirketim.com gibi çalıştırabileceğim IIS ve hMail ile çalışabilecek ücretsiz bir webmail yazılımı var mı?

MuratUncu MuratUncu (149)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer çok fazla özellik aramıyorsanız "Kullanıcılar maillerina bakabilsinler sadece" amacını güdüyorsanız  ücretsiz AfterLogicWebMail Lite hMail ile kullanabilirsiniz. AfterLogicWebMail Lite  demosuna buradan ulaşabilirsiniz.

    AfterLogicWebMail Lite Asp.Net tabanlı ücretsiz bir Webmail istemci. Böylelikle sunucunuza ilave bir yazılım yüklemenize gerek yok. AfterLogic Webmail, Türkçe dahil pek çok dilde arayüze sahip.

    AfterLogicWebMail Lite kurulumu nasıl yapılır?

    1. AfterLogicWebMail Lite buradan indirin.  Microsoft.Net Asp.Net sürümünü indirin.
    2. İndirdiğiniz zip dosyasını sunucunuz üzerinde açın.
    3. Açtığınız zip dosyasındaki WEBMAIL klasörünü sirketinizin web sitesinin olduğu klasörün içerisine kopyalayın.
    4. IIS içerisinden WEBMAIL klasorunu sağ tuşla tıklayın ve Convert to Application'ı seçin.
    5. Application Pool Framework versiyonu .Net 2.0 olmalı bu önemli bir ayrıntı.
    6. İnternet tarayıcınız üzerinden www.sirketiniz.com/Webmail/adminpanel/install.htm adresini açın.
    7. Kurulum işlemi başlayacaktır. AfterLogicWebMail Lite çalışmak için bir veritabanına ihtiyaç duyar. Ms Sql Express işinizi görecektir.

    alattin alattin (16999)
    10 yıl önce cevaplandı

      Hmail ile uyumlu çalışacak ücretsiz Roundcube önerebilirim. Fakat sunucunuza Php desteği eklemeniz gerekecektir. Roundcube  php tabanlı ücretsiz bir webmail uygulaması. Roundcube buradan indirebilirsiniz.

      Hmail ile RoundCube IMAP yapılandırması nasıl yapılır? videoda mevcut.

      hakan hakan (15424)
      10 yıl önce cevaplandı

      • çok teşekkürler öneri için. MuratUncu 10 yıl önce