Youtube embed (gömülü) videoların görüntülenmeye etkisi var mı?

Başka bir web sitesi sayfası içerisine eklenmiş Youtube embed / gömülü videoların görüntülenmesi (views) Youtube üzerindeki videonun görüntülenmesinin toplamına dahil ediliyor mu?

Yani sorum, Youtube'a bir video yükledim ve orada Views / görüntülenme 102 görünüyor. Aynı zamanda kendi sitemde de bu videoyu embed ederek gösteriyorum. Youtube üzerinde gördüğüm görüntülenme ikisinin toplamına mı eşit? Görüntülenmeye ekleniyor mu?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Embed kod ile eklenmiş Youtube videolarının oynatılması Görüntülenmeyi arttırır. Fakat video Autoplay olarak ayarlanmış ise o zaman Görüntülenme / Views etkilenmez. Görüntülenmenin hesaba katılabilmesi için embed video Autoplay olarak ayarlanmamalıdır.

    hakan hakan (15394)