A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

Asp.Net uygulamasında lokal bir MS SQL veritabanına,bir .MDF dosyasına bağlanmak istediğimde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:

An attempt to attach an auto-named database for file C:\Users\bilgisayar\Documents\Visual Studio 2013\Projects\CRM.UI\App_Data\Database.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

Asp.Net ile yerel bir veritabanına bağlanırken alınan A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share. hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net ile yerel bir veritabanına bağlantı yaparken alınan bu hatanın sebebi hatalı bir bağlantı cümlesi kullanılmasıdır.

    Asp.Net ile yerel bir veritabanına bağlanırken alınan A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share. hatasının çözümü için bağlantı cümlenizi (connection string) aşağıdaki gibi  yapılandırmalısınız:

    Server=(localdb)\v11.0;Integrated Security=true;AttachDbFileName=|DataDirectory|Database.mdf;

    Web.config içindeki bağlantu cümleniz şu şekilde olmalıdır:

     <connectionStrings>
        <add name="CMSDbContext"
             providerName="System.Data.SqlClient"
             connectionString="Server=(localdb)\v11.0;Integrated Security=true;AttachDbFileName=|DataDirectory|Database.mdf;"/>
      </connectionStrings>

    Bu bağlantı ifadesi ile mdf dosyalarını rahatlıkla uygulamanızda kullanabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)