"a" etiketindeki "href" HTML özelliği için geçersiz

Google Search Console üzerinde AMP sayfalarını kontrol ettiğimde Hata / sorunlar bölümünde  "a" etiketindeki "href" HTML özelliği için geçersiz  hatası görüyorum.

"a" etiketindeki "href" HTML özelliği için geçersiz  hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Search Console  AMP sayfaları için "a" etiketindeki "href" HTML özelliği için geçersiz hatasının çözümü nedir?

    AMP sayfanızda bir a etiketi varsa ve bu a etiketinin href özelliği hatalı değer aldıysa bu hata ile karşılaşırsınız. Örneğin

    <a href="http://DNS değiştirme">DNS değiştirme</a>

    Bu örnekte href özniteliği geçersiz bir link barındırmaktadır. Bu sebepten Google Search Console bu sayfayı geçersiz AMP sayfası olarak nitelendirir.

    En çok yapılan hatalardan biri de href özelliğine atanan değerde boşluk olmasıdır. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi:

    <a href="http://uzmanim.net ">DNS değiştirme</a>

    Burada link doğru gibi gözükmektedir ama linkin sonunda bir boşluk var. Bu sebepten bu link geçersizdir.

    Eğer Search Console üzerinde AMP sayfalarında "a" etiketindeki "href" HTML özelliği için geçersiz hatası görüyorsanız ilgili sayfadaki linkte bulunan hatayı düzeltmeniz gerekir.

    alattin alattin (16999)