a fatal error occurred however mscorees.dll could not be loaded to display

Masaüstünde daha önceden yüklediğim ve çalışan bir programı tıkladığımda şu hatayı veriyor:

a fatal error occurred however mscorees.dll could not be loaded to display the appropriate error message. Please  reinstall the .net Framework

Tamam butona bastığımda program açılmıyor.  Sorun ne olabilir?

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    NetFramework uygulamasında bir problem olmalı. Hata mesajında yeniden yüklenmesi ifade ediliyor. Yeniden yüklemelisin.

    Yada hiç bununla uğraşmaz, sistemi problem öncesine geri yüklersin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Daha sonrada sistemi zararlı yazılımlar için bir taramak daha iyi olabilir. Zira NetFramework uygulaması virüs veya zararlı yazılımlar sebebiyle zarar görmüşte olabilir. Bunun yeniden oluşmaması için varsa sistemdeki virüs ve zararlı yazılımlar temizlenmelidir.

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • sistem geri yükleme kapalıymış :( acemiadam 5 yıl önce
    • NetFramework'ü yeniden yüklemeyi denersin. Virüs taramasıda yapmalısın @acemiadam temmuz 5 yıl önce