A problem has been detected and windows has been shutdown to prevent damage to your computer hatası

Merhaba, ben bilgisayardan çok anlayan biri değilim bu yüzden yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarım Windows 7, son bir aydır ürün anahtarı konusunda birkaç bildirim geliyordu ancak bakmıyordum. Bir haftadır bilgisayarımda internetimin kopmasını sağlayan InstallShield hatası vardı ancak virüs uygulamasıyla ondan kurtuldum. Tam sorunlar bitmiş derken Mavi Ekran hatası almaya başladım. Nasıl çözerim?

A problem has been detected and windows has been shutdown to prevent damage to your computer hatası nasıl çözülür?

redstone00 redstone00 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mavi ekran hatasını paylaşman son derece faydalı olmuş.

    Stop error code 0x0000003B - SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatasının temel olarak iki sebebi var:

    1. Windows 7'de bulunan bir hata
    2. Sistemde yüklü olan antivirüs programları

    Windows 7 işletim sisteminde Stop error code 0x0000003B - SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası ile ilgili Microsoft bir düzeltme yayınladı. Eğer bilgisayarında Firewire gibi bir port varsa, veya aygıt yöneticinde IEEE 1394 gibi bir aygıt sürücüsü varsa sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Bununla ilgili bir yama var ama yama herkese açık değil. İstekde bulunman gerekiyor.

    Öncelikle yapman gereken bilgisayarında antivirüs programı varsa bunu kaldırman, sorun düzelirse başka bir antivirüs yüklemen.

    Ayrıca bir portlara bağlı bir cihaz (örneğin yazıcı, USB harici disk) benzeri bir ek donanım da bu soruna sebep olabilir. Bu cihazlar varsa çıkartmayı ve bu şekilde çalışmayı test edebilirsin.

    murat murat (12492)