A problem has been detected and windows has been shutdown to prevent damage to your computer

Bilgisayar kasılıyor ve kendi kendine reset atıp mavi ekran çıkıyor. Mavi ekranda şu mesaj var:

A problem has been detected and windows has been shutdown to prevent damage to your computer

Check with your hardware vendor for any BIOS update . Disable BIOS memory option such as caching or shadowing if you need to use safe mode to remove or disable components. Restart your computer,press F8 to select advanced startup options and then select safe mode.

STOP: 0x0000001E

ertanislek ertanislek (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    STOP: 0x0000001E genelde aygıt sürücüsü kaynaklı bir hatadır.

    Mavi ekran hatasına sebep olan ekran kartı, ağ kartı gibi bir donanıma ait bir sürücü olabileceği gibi, antivirüs gibi bir programa ait sürücü dosyası da olabilir.

    STOP: 0x0000001E mavi ekran hatasından kurtulmak için

    1. Window'u güncelleyin. Tüm güncellemelerin eksiksiz olduğundan emin olun.
    2. Ekran kartı, ağ kartı gibi donanım birimlerinin sürücülerini güncelleyin.
    3. Antivirüs benzeri bir program kullanıyorsanız geçiçi olarak kaldırmayı deneyin.

    Ayrıca mutlaka Mavi Ekran Hataları Nasıl Çözülür? çözümünü inceleyin.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, deneyeyim inş. düzelir ertanislek 9 yıl önce

    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, bir deneyeyim inş. düzelir.

    ertanislek ertanislek (1)