A101, 12 Temmuz 2018 Perşembe General Mobile GM 5 Plus satacak. Taksit yapılabiliyor mu?

Arkadaşlar, A101, 12 Temmuz 2018 Perşembe gününde General Mobile GM 5 Plus satacak!

Fiyat 800 TL. Ben de almak istiyorum. Fakat bu üründe taksit imkanı var mı bilemedim.

yenu yenu (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Taksit olup olmadığını doğrudan mağaza çalışanlarına, kendilerine sorabilirsin, sormalısın ama paylaştığın katalog ilana bakılırsa telefon için taksit yok. Zira taksit olsaydı orada belirtirlerdi. Nasılki İlandaki Seg televizyon için bunu (taksitli satışınında olduğunu) belirtmişler, telefon içinde öyle yaparlar, bilgilendirirlerdi.

    Ve bildiğim kadarıyla cep telefonlarında taksitli satışlar uzunca bir süreden beri yasaktır. İnternet üzerinden ve / veya bazı büyük tekno marketlerde cep telefonlarında taksitli satışların devam ediyor olması seni yanıltmasın. Zira onlar satıcısı tarafından müşteriye anlaşmalı bankalardan ihtiyaç kredisi temin edilerek yapılan satışlardır ve bu halde yapılan aslında taksitli satış değil, temin edilen alışveriş kredisinin taksitli geri ödenmesidir. Yani telefonun kitabına uydurulmuş taksitli satışıdır. A101 Marketlerde bu olmaz, yapılamaz (Herhalde formalitesi ile uğraşamazlar).

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Peki hocam ben nasıl telefon alabilirim? Nakit yok da.. yenu 5 yıl önce

    Hayır taksit imkanı yok. Telefon gibi cihazlarda taksit yapılmıyor. Taksitli satış yaptığını söyleyen yerler aslında size tüketici kredisi çektiriyor. Ama A101'de böyle bir şey söz konusu değil.

    Ek:

    Hepsiburada gibi bazı siteler alışveriş kredisi ile satış yapıyor. Örneğin: https://www.hepsiburada.com/general-mobile-gm5-plus-general-mobile-garantili-p-TELCEPGM5PT-RG

    General Mobile GM5 Plus burada 820TL. Fakat bunu alışveriş kredisi ile alırsan, Garanti Bankası için fiyat şu şekilde oluyor:

    • Taksit süresi: 12 ay
    • Aylık taksit tutarı: 78,70
    • Telefon fiyatı: 944,32
    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Peki ben nasıl telefon alabilirim? Nakit yok da.. yenu 5 yıl önce
    • @yenu illa taksit olsun istiyorsan internetten alışveriş kredisi seçenekleri ile satış yapan yerlerden alabilirsin. Hepsiburada.com bunu yapıyor mesela. Cevabıma ek yapacağım şimdi. hakan 5 yıl önce

    -1

    Uzmanim.net A101 ile iş ortağı falan zannediyor olmalısın. Eğer öyle bir düşüncen varsa yanılıyorsun. Bu sorunun cevabını sana A101 mağaza çalışanları verir.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Taksit var mı diye sormuştum. yenu 5 yıl önce
    • Taksit olup olmadığını 12 Temmuz günü A101 mağazasına gidersin ve orada öğrenirsin. @yenu omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho üslubun sert olmuş. hakan 5 yıl önce
    • Aynen, adam gibi konu açtık bu çok sert oldu.. yenu 5 yıl önce