A55M-DS2 anakartımın ethernet sürücüsünü nereden bulabilirim?

A55M-DS2 model anakartım var. Aygıt yöneticisinde ethernet sürücüsü görünmüyor, nereden indirebilirim?

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

  • İşletim sistemini ve yapısını (hangi bit olduğunu) belirtmemişsin. Bunuda belirtmeliydin. Ayrıca ankart modelinin rev bilgiside (rev.3.0, rev.2.2, rev.1.1 vb) gerekebilir. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

GA-A55M-DS2 (rev. 1.1) sürücüleri (tıkla)

Bu sayfadakiler rev. 1.1 modeli/sürümü içindir. Eğer sendeki rev farklı ise onu sayfa sol üst köşesinde "GA-A55M-DS2" altından seçersin.

Ayrıca sayfadan işletim sistemini ve daha alttaki bağlantılardanda "Lan" sürücülerini seçmeli, tıklayarak açmalısın (Lan sürücüsüne ilaveten "Chipset" sürücüsünüde yüklersen daha iyi olur. Anakartın ve ethernet kartın daha stabil çalışır).

Edit:

Sürücü doğru bir şekilde yüklenemiyorsa;

-BIOS Pilini çıkartıp bir süre bekledikten sonra yeniden takarak BIOS sıfırlaması yapmayı dene.

-Problem devam ediyorsa Aygıt yöneticisinde hatalı yüklenen ethernet kartı sürücüsüne çift tıkla ve açılan Özellikler penceresinde Güç Yönetimi sekmesi altında "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" tikini kaldırırsın.

-Yine sonuç alamazsan sürücü download ettiğin sayfada ve bölümde Realtek Ethernet Diagnostic Utility arıza teşhis programıda download edilir ve sisteme yüklenir. Bununla ethernet problemleri teşhis edilir ve çözümler sağlanır. Eğer bu programı gerektiği şekilde kullanabilirsen problemi başka bir yardım falan almadan çözebileceksin.

Kolay gelsin.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Sistem windows 7 64 bit anakart rev 3.0 bunları seçip indirdim. Resimdeki hatayı alıyorum. Chipset driver i kurdum. Birde driver indirirken Asya chin Rusya Avrupa gibi seçenekler geliyor ne için onlar. https://hizliresim.com/RODEQj @temmuz oguzhan34 6 yıl önce
  • Aysa, Avrupa vb sürücünün download sunucularının seçimi için. Bunun bir önemi yok. Hangisini tercih edersen et aynı sürücü download olacaktır. Yani hiç farketmez. Neyse, mesajımın altına yeniden bak @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce