Access Point'e Ayrı bir SSID verebilir miyim?

-1

Merhaba

300M Wireless N Access Point Model No. TL-WA801N / TL-WA801ND

adlı Access Point kullanmaktayım.Yapmak istediğim Kablosuz olarak alınan Wifi sinyalini yine kablosuz olarak farklı bir ssid ile vermek.Bu mümkün mü?Modemim üzerinde çok uğraştım ancak sadece kablo ile interneti alıp farklı ssid ile vermek oldu.

Yapmak istediğim;

Wifi Modem (Ssid: SARP) ------> wifi sinyali ------>Access Point(Ssid: Sarp2) -----> internet

Teşekkürler.

ismailsarp ismailsarp (6010)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Böyle bir senaryoyu Access Point ile yapamazsınız. Access Point'in amacı kablo ile gelen internet bağlantısını kablosuz'a çevirmektir.

    Eğer modeminizin wireless yani kablosuz özellği yoksa access point idealdir.

    Bu duruma en uygun Repeater kullanmaktır. Modemden gelen sinyali kablosuz olarak alır ve sinyali yükselterek daha uzun mesafelerden kablosuz ağın kullanılmasına olanak sağlar.

    Fakat normalde Repeater kablosuz ağınızın adı Sarp ise Sarp adı ile yayına devam ettirir.  Bazı repeater'larda farklı SSID olarak yayın yapmanıza olanak sağlayan özellikler var.

    Fakat dediğim gibi access point ile wi-fi olarak sinyali dağıtamazsınız.

    murat murat (12492)