Acer Aspire E5-573g laptop overclock yapma

Arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim

benim sorum var başlıkta da belirttiğim gibi acer aspire E5 537g laptopa oveerclock nasıl yaparım ve nelere dikkat etmem gerek müsait olan biri her detayına kadar analtabilir mi

(lütfen bu işi bilen birine yaptır falan demeyin kimse anasının karnında bilerek çıkmıyor herkes sonradan öğrenir biliyorum belki bilgisayarıma kalıcı zarar verebilirim ama bu riiski göze aldım)

ciscoroman ciscoroman (7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Riski göze aldıysan internette videolar var oradan bakıp yapabilirsin, yazılı anlatım çok uzun olur.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Kaliteli bir ana karta sahip olman gerek overclock için ve iyi de güç kaynağına ihtiyacın olması lağzım. Bilgisayarının soğutmasının iyi olması lağzım.

      Bunları yaptıysan ve hepsi iyiyse bilgisayarının performansında büyük bir artış göreceksin.

      Overclock'u internetten ve videolardan yine de sen biraz daha araştır bu bilgiler benim bildiklerim.

      Ek olarak:

      Acer Aspire E5-573g bu bilgisayarda overclock kullanman riskli.

      darkcrak darkcrak (5168)
      4 yıl önce cevaplandı

      • hocam cevap için sağol anakartım acer zoro_bh bu uygun mudur bir de iyi bir güç kaynağı derken nasıl olmalı yani ben laptopu hep şarjda kullanıyorum ciscoroman 4 yıl önce
      • Laptop için faydalı bulmuyorum overclock u @ciscoroman darkcrak 4 yıl önce
      • Senin bilgisayarının özellikleri vs. çok kötü @ciscoroman darkcrak 4 yıl önce