Acer Nitro 5 açılınca bazen acer yazısında kalıyor ?

ben yeni acer nitro 5 aldım ama bu bilgisayara açmadan önce şarj takarken açınca acer yazısında takılı kalıyor .Onu düzeltmek için ben bilgisayarı kapayıp açıyorum ama bazen de şarj takılı deyilken böyle oluyor nedeni nedir acaba ?

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarını en son sürüme yükseltmeyi deneyebilirsin sorun düzelecektir. Senin sorun yazılımsal bir durum yani güncelleme ile düzeltilebilecek bir sorun.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Normal olup olmadığını bilmiyorum ama BIOS güncellemesi varsa BIOS'u güncelleyin. Takılı kalıp, elektriği aniden kesip tekrar açıyorsun bu sağlıklı değil, uzun vadede sorun yaratır. Aldığın yer ile görüş bu sorunu, BIOS'u en son sürüme güncelle. Laptop zaten yeni, garantisi var, eğer sorun devam ederse garantiye yolla. Yeni aldığın bilgisayardaa böyle bir sorun olması üzücü.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

      • bios u açamıyorum nasıl güncelleyim adils 3 yıl önce
      • BIOS'u nasıl açamıyorsun? BIOS'tan güncelleyemezsin, internetten araştır nasıl güncellenir, eğer yapamam diyorsan servise gönder bu durumu da belirt @adils hydra 3 yıl önce
      • ya uefi bios bana gore deyil adils 3 yıl önce
      • ben eski bios kullaniyordum adils 3 yıl önce
      • UEFI daha kolay @adils hydra 3 yıl önce
      • acma tusu nerde bıosun ya adils 3 yıl önce
      • bu arada aldığım bilgisayarda neyden se 2004 version guncellemesi gelmedi adils 3 yıl önce
      • @adils yazılımsal bir sorun olabilir darkcrak 3 yıl önce
      • @darkcrak donanimsal deyil yazilimsal windows u guncelleyince gecti adils 3 yıl önce
      • @adils ben ne dedim güncelleme yaparsan sorun düzelir darkcrak 3 yıl önce
      • Hatta dün ben güncelledim bağlanıp sorununu @adils darkcrak 3 yıl önce

      Windows 10 Version 2004 e güncelleyince geçdi.

      adils adils (136)