Acer Nitro 5 AN-515-44-R99Q laptop nitro düğmesinde sıcaklık doğrumu yazıyor ?

Selam ,bilgisayarın nitro düğmesine basınca CPU sıcaklığı 55 65 derece gösteriyor ama bilgisayar hiç ısınmadı soğuk . Bide görev yöneticisinde bakdım ama orda CPU sıcaklığı 46 47 derece yazıyor .Bu arada bilgisayar da  fortnite indiriyorum ,Chrome de şarkı açık bide görev yöneticisi. Yani doğru sıcaklığı hangi si gösteriyor, Nitro uygulamasimi , görev yöneticisimi ?

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    ****GPU sıcaklığı 47 Derece.

    HWMonitör indirip bir bak sıcaklığa, ikisi de aynı sıcaklığı gösteriyor ekran kartınını ( 47 derece ).

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • cpu sıcaklığı diyecektim adils 3 yıl önce
    • HWmonitör indir oradan nnbak sıcaklıklara. CPU sıcaklığı aşırı fazla geldi bana boşta iken. @adils hydra 3 yıl önce
    • @hydra altta oyun indiriyor epic games'den normal darkcrak 3 yıl önce
    • GPU Sıcaklığı doğru gösteriyor işlemci sıcaklığında emin olamadım HWMonitör ile sıcaklık değerlerine bak. Oyunlarda ise MSI Afterburner kullan. @adils. @darkcrak oyun indirdiğini gördüm zaten yine de biraz fazla, hydra 3 yıl önce
    • Gayet normal @hydra darkcrak 3 yıl önce
    • Hava sıcak olduğunda veya nemli olduğunda da sıcaklık artabilir @hydra darkcrak 3 yıl önce

    Hava nemli veya odan sıcak ise bundan da kaynaklanabilir fakat epic game'den uygulama indiriyorsun yani bilgisayarının ısınması normal.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • isinmadi elimle dokundum soğukdu. valla bi terslik var bence uygulamada adils 3 yıl önce
    • havalar burda soğuk . adils 3 yıl önce
    • hem bi uygulama yüklerken bilgisayar ısınıyomuki ? ilk defa biliyorum.Ama benim bilgisayarımda ısınma yaşanmadı .Eski bilgisayarımda ısıma bariz hiss ediliyor ama bunda hiç hissedemiyorum elimi fanın olduğu yere koyuyordum ama soğukdu. adils 3 yıl önce
    • Demek ki uygulamada sorun var @adils uygulama %100 doğru sonuç vermeye bilir. Bilgisayarını MSI Afterburner ile tara. Bu arada her şeyi kafaya takıyorsun. darkcrak 3 yıl önce
    • Eğer aşırı ısınma var ise hissedersin veya bilgisayar otomatik olarak kapanır kendiliğinden aşırı ısınırsa tabi. Bilgisayarın yeni değil mi bunu neden kafaya takıyorsun ki bilgisayarın yeni ve termal macunda yeni @adils hadi bilgisayarın 4-5 senelik veya 10 senelik olsa hadi neyse de daha yeni almadın mı bilgisayarı 2-3 ayda bilgisayarın termal macunu çöp olmaz tabii bilgisayarın termal macununu değiştirip dandik bir termal macun koymadıysan. darkcrak 3 yıl önce
    • Kusuruma bakma bilgisayar konusunda çok hassasım .Özellikle de kendi bilgisayarımsa. adils 3 yıl önce