Acer Nitro 5 AN-515-44-R99Q laptopunun kendi içerisinde olan raminin aynısını nerden alabilirim?

Selam ,ben laptopumu 16 gb ram yapmak istiyorum ama aynı marka ramı bulamıyorum.Yardım edermisiniz?

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Markası nedir RAM'in?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • ramin markasını gösteren makale varmı ? adils 3 yıl önce
    • Crucial 8GB DDR4-3200 SODIMM buyurun adils 3 yıl önce

    Acer sayfasında Model Name: AN515-44-R99Q için DDR4 SDRAM yazıyor. Sanırım üzerinde de şuan 8GB ram var. Üzerinde 2 ram slotu varmış. Öncelikle laptop'u açmalı ve 2 Ram solutu da dolumu kontrol etmelisin.

    4 + 4 olarak iki ram slotu da dolu olabilir. Şanslıysan 8GB tek bir ram vardır yanına bir 8GB daha takarsın.  Ram yükselteceksen önce laptopu açmanda fayda var. RAM'in fotosunu yollarsan ya da üzerinde yazanları daha iyi olur. Hatta Ram üzerinde yazanlar ile Google'da doprudan ihtiyacın olan Rami bulabilirsin.

    Bilgisayarındaki ram'in marka modelini görmek için:

    1. Buradan Aida64 indir ve yükle: https://www.aida64.com/
    2. Daha sonra Aida64 uygulamasını çalıştır.
    3. Aşağıdaki resimdeki gibi bilgisayarındaki ram marka ve modelini göreceksin:

    aida64 ram görme

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

    • 2 ram slotu var ve 1 i dolu adils 3 yıl önce
    • Ben bilgisayarı açamam çünki içini yanlışlıkla harap ede bilirim adils 3 yıl önce
    • @adils senin için program ekledim. Onunla bak. hakan 3 yıl önce
    • Hocam markayı buldum kutusundan Crucial 8GB DDR4-3200 SODIMM adils 3 yıl önce
    • @adils o zaman soru kalmadı hakan 3 yıl önce