Açık sekmelerin internete etkisi ile sabit sekmelerin etkisi aynı mı?

Sabit sekmeler de interneti yavaşlatır mı?

misty misty (556)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Soru tam anlaşılmıyor ama eğer eğer Başlangıç ekranına (Modern) veya Görev çubuğuna sabitlenmiş uygulamaları soruyorsan bunlar sen tıklamadığın sürece çalışır halde değillerdir. Bunların Programlarda veya Masaüstündeki program/uygulama kısayollarından hiçbir farkı yoktur ve zaten bunlarda bir çeşit kısayollardır. Haliyle tıklanarak çalışır hale getirilmedikten sonra bunların internet performansınada genel olarak sistem performansınada hiçbir etkileri olmaz.

    Ama eğer web tarayıcılarında açık sekmeleri soruyorsan, ister tarayıcıya sabitlenerek tarayıcıyla birlikte açılan sekmeler olsun, istersede sonradan açık hale getirilen sekmeler olsun bunlar bağlı oldukları web sayfalaraına göre internet performanslarına olumsuz etkide bulunurlar ve sistem kaynaklarınıda kullandıklarından genel sistem performansınıda olumsuz etkilerler. Bunu önlemek veya en aza düşürmek için o an için gereği olmayan sekmeleri kapatmak gerekir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Web tarayıcısındaki sabit siteleri kastetmiştim. Teşekkürler. misty 7 yıl önce
    • Önemli değil. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce