acil ara'dan mesaj geldi. Acil ara'dan gelen sms gerçek mi?

Telefonuma acil ara adı ile sms geldi. Acil Ara SMS içinde şunlar yazıyor:

Ali Mehmet Sponsorlu olduğumuz firmadan 01.05.2017 / 31.05.2018 tarihleri arasında yaptığınız alışveriş çekilişinde Galaxy C9 cep telefonu kazandınız. 0212 967 04 21

Acil Ara adı ile gönderilen bu sms gerçek mi? Ne yapmalıyım?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Acil ara'dan mesaj geldi. Acil ara'dan gelen sms gerçek mi?

    Acil ara adı ile yollanan ve cep telefonu kazandınız yaza mesaj bir dolandırıcılık girişimidir. Bu sebepten bu tür gelen mesajlara itibar etmeyiniz.

    Bu tür sms mesajları kişileri kandırmaya yöneliktir. Mesaj sadece size değil, topluca binlerce kişiye gönderilir. Mesaja inanan ve numarayı arayan kişilere "Bunu alırsanız... telefon hediye" gibi bir satış yöntemi denenir. Mesajda bahsi geçen telefon da Samsung markasına ait bir telefon değildir. Tamamen uyduruk ve çin malı çakma bir telefondur. Bu sebepten bu tür mesajlara güvenmeyin ve inanmayın.

    hakan hakan (15424)