Açılışta press ctrl+alt+del to restart yazıyor sorunu

Bilgisayar im HP notebook mini.  Başlat tuşu na bastıktan sonra prese Ctrl  alt del to restart yazıyor ama açılmıyor

kullanici732647 kullanici732647 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    press ctrl+alt+del to restart demek bilgisayarı yeniden başlamak için bu 3 tuşa birlikte basın demek. Bu ekranda başka ne yazıyor?

    press ctrl+alt+del to restart yazıyorsa bilgisayarın sabitdiski görmüyor demektir. Ya da işletim sistemi hazar görmüşte olabilir. Bu ekranda press ctrl+alt+del to restart ifadesinden başka şeyde yazıyordur.

    Öncelikle bu bir laptop olduğu için HDD yerinden oynamış olabilir. Bilgisayar kapalıyken biraz PC bilgisi olan biri alttaki vidaları açsın. HDD yi göreceksin onu yerine şöyle bir elinle yerleştirmeyi dene. Yerinden oynamış olabilir.

    Bu ekranda bootmgr is missing yazıyorsa işletim sistemi hasar görmüş de olabilir. Bu durumda Windows DVD veya USB'si ile bilgisayarı açıp onarım yapmak gerekir.

    murat murat (12492)