Açılmayan bazı Windows 10 ayarları, uygulamaları

Aşağıdaki işlemler tıkladığım halde açılmıyor/çalışmıyor:

1- MSCONFIG
2- AĞ BAĞDAŞTIRICI DURUM GÖRÜNTÜLEME / ÖZELLİKLER
3- MASAÜSTÜ SİMGELERİNİ DEĞİŞTİRME EKRANI
4- GELİŞMİŞ SİSTEM AYARLARI
5- SİSTEM KORUMASI
6- UZAK BAĞLANTI AYARLARI
7- SİSTEM GERİ YÜKLEME
8- BAZI YERLERDE SAĞ TUŞ ÇALIŞMIYOR. (ÖRNEĞİN NOTEPAD İÇİNDE SAĞ TIKLADIĞIMDA SEÇENEKLER GELMİYOR)

Bunlar ihtiyacım olduğunda farkettiklerim. bunlar dışında belki açılmayan sistemle alakalı başka işlemler de vardır. bunları yönetici olarak çalıştırmayı da denedim ancak yine olmadı. ortak özellikleri yönetici izni gerektirmeleri. adwcleaner malwarebytes kaspersky hijackthis gibi programları denedim ancak bir sonuç alamadım.
format atmadan bir çözüm var mı?

ibrc ibrc (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    sfc /scannow komutunu denediniz mi?

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın: Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Komut isteminde şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      sfc /scannow

      sfc /scannow komutu nedir, ne işe yarar? linkinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle çok teşekkür ederim. dediğinizi denemiştim ama aşağıdaki uyarıyı almıştım:

      "Windows Resource Protection could not start the repair service."

      Daha sonra yabancı forumlardan şu çözümü denedim :

      1 - sc config trustedinstaller start=auto

      2 - net start trustedinstaller

      3 - sfc /scannow

      ancak yine aynı uyarıyı aldım.

      ibrc ibrc (1)