Acronis 2017 "bootable" nasıl kullanılır?

Merhabalar;

Masaüstümde Acronis Bootable 2017 isosu var. Bunu nasıl çalışır hale getirebilirim? Bu ve bir site de daha Acronis'in bootable olarak kullanılabileceğini yazan arkadaşlar gördüm. Bu, install etmeden kullanabilmek anlamına geliyor herhalde. Konu hakkında bilgisi olan adım adım anlatabilir mi ne yapmam gerektiğini. Herkese teşekkür ederim

piriaga piriaga (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Acronis True Image PC'ler için can simitimidir? Bu program ile nasıl yedek alınır ve gerekli hallerde sistem nasıl kurtarılır? (tıkla)

    Elindeki ISO ile ön yüklemeli (bootable) usb bellek veya CD hazırlamalısın.

    CD olursa aynen windows yükleme medyası yazdırmada olduğu şekilde, yani ISO'yu CD'ye "kalıp" olarak yazdırırsın.

    Eğer bootable USB bellek tercih edersen bunun için hazırlama aşamasında Rufus programından faydalanabilirsin:

    Rufus nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? (tıkla)

    Bundan sonrası aynen PC'ye format atar gibi PC'yi eğer hazırladığın medya CD ise CD'den, flash bellek ise flash bellekten başlatırsın ve ön yükleme sonrası açılacak olan Acronis True Image arabiriminden -verdiğim ilk linkte anlatıldığı şekilde- işlemleri gerçekleştirirsin.

    Hepsi bu kadar. Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hocam peki bu register olayı nasıl oluyor bootable versiyonlarda? Ben register etmeden almaya başladım backup'ı ? piriaga 6 yıl önce
    • Register'de nereden çıktı? Program kayıtmı istedi senden (serial girmeni falanmı istedi?)? Öyle bir vaziyet varsa bilemiyorum. Normalde bootable programlarda kayıt falan gerekmez, crack'lık bir ihtiyaçta olmaz (Windows sürümünden bootable medya oluşturulmasında zaten bu kayıt, crack meseleleri hallolmuştur, yoksa program bootable medya oluşturulmasına izin vermez). Ama eğer senden bir kayıt falan istendiyse bileme m, belki recovery (imajdan geri yükleme) sırasında bir problem çıkarabilir. Bunu bir dene istersen (imaj almak tamamlandıktan sonra). Ben neredeyse 20 seneden beri kullanıyorum (önceleri Ghost kullanırdım) bootable sürümlerde hiçbir zaman bir kayıt problemi olmadı @piriaga temmuz 6 yıl önce
    • Tamam umarım dediğiniz gibi olur çünkü 1,8TB backup alıyorum :)) çok teşekkürler tekrar, iyi akşamlar piriaga 6 yıl önce
    • Kolay gelsin :) @piriaga temmuz 6 yıl önce