Acronis True Image nedir? Nasıl kullanılır?

Acronis True Image nedir?

Acronis True Image nasıl kullanılır?

Acronis True Image programının faydaları nelerdir?

Acronis True Image ne işe yarar?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Acronis True Image nedir?

    Acronis True Image bir sistem yedekleme programıdır. Bilgisayarınıza yeni kurulum yaptığınızda ve kullandığınız programları yüklediğinizde veya bilgisayarınız doğru bir şekilde çalışırken Acronis True Image ile sistemin yedeğini almalısınız. Daha sonra bilgisayarınızda bir sorun oluştuğunda, Acronis True Image ile aldığınız yedeği kolayca yükler ve sorunsuz şekilde çalışmaya devam edersiniz. Bir anlamda format işlemine alternatif sayılır. Acronis True Image hemen hemen tüm depolama aygıtlarıyla çalışır, bu yüzden istediğiniz bir depolama aygıtına yedek alabilirsiniz. Ya da kendi diskiniz üzerine de yedek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaybetmek istemediğiniz dosyalarınızı da Acronis True Image ile yedekleyebilirsiniz.

    Acronis True Image nasıl kullanılır?

    1. Acronis True Image linkinden programı indirin ve bilgisayarınıza kurun.
    2. Programı açtığınızda hesap açmanız istenecek. Mail adresiniz ile kayıt olun.
    3. Sol üst köşedeki simgeye tıklayıp yedekleme bölümünü açın. Bilgisayar otomatik olarak seçili olacak, yedek alacağımız yeri seçmek için Select Destination yazısını tıklayın.
      Acronis True Image
    4. Select Direction yazısına tıkladığımızda, yedek alacağımız yeri seçmek için bir pencere açılacak. Örnekte Acronis Cloud seçeceğiz Acronis True Image programının ayırdığı bir depolama bölümü, siz isterseniz depolama aygıtınızı isterseniz Browse diyerek bilgisayarınızda bir bölüm seçebilirsiniz.
      Acronis True Image
    5. Yedek alınacak yeri seçtiğinizde bir önceki bölüm açılacak. Bu bölümde Buck Up Now butonuna basarak yedek alma işlemini başlatın. Yedek alma işleminin süresi bilgisayarınızın durumuna göre sürer.
      Acronis True Image
    6.  Bütün bu işlemler bittiğinde sisteminiz yedeklenmiş olacak.

    Bilgisayarınızda bir sorun çıktığında Acronis True Image programını açın ve sol üst köşedeki simgeye tıkladığınızda daha önceden yedekledikleriniz olacak. Dönmek istediğiniz yedeği seçin ve Recovery butonuna basın. Gerekli onayları verdiğinizde kısa sürede işlem tamamlanır, bilgisayarınız yeniden başlayacak ve yedeklediğiniz zaman olduğu şekliyle açılacaktır.

     Acronis True Image ile dosya yedekleme

    1.  Acronis True Image programını açın ve sol tarafta bulunan kutu şeklindeki simgeye tıklayın.
    2. Sağ altta Analyze Home Folder butonu ile bütün dosyalarınızı görebilir veya yanındaki ok tuşu ile yalnızca belli bir klasörü açabilirsiniz.
    3. Klasörlerinizin hepsi gözükecektir. Bu klasörler ve dosyalar arasında arşivlemek istediğiniz dosyayı seçin ve Archive butonuna basın.

    Seçtiğiniz dosyalar arşivlenmiştir.

    Eğer Acronis Cloud üzerine yedeklediyseniz Acronis Cloud linkine tıklayarak giriş yapınca dosyalarınızı görebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Resimler bir süre sonra blurlanıyor mu paylaştığından itibaren bu şekilde mi @damlakoc mutecessis 4 yıl önce