Action Script 3

Eklediğim resimden de anlayacağınız gibi, flash kullanarak bir çalışma yaptım .exe dönüştürdüğüm programı açıyorum, çalıştırıyorum ve 50 MB frame'ler arası gezdiğim zaman RAM kullanımı artmaya başlıyor. Baya artıyor hatta 1700'lere kadar ulaştı ve program kendiliğinden kapandı.

kullanici98047 kullanici98047 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Action Script bilmiyorum ama bu bahsettiğin olay programlama dilinde memory leak olarak adlandırılır.

    Kodlarında artık ihtiyacın olmayan nesneleri yok etmen lazım. Dispose kavramını araştırmanı önerim.  XML dosyasına bağlanıyormuşsun. Burada her resim çağırdığında bir bağlantı açıyor sonra da resmi aldıktan sonra bağlantıyı yok etmiyor, kapatmıyor olabilirsin. Muhtemelen hatan burada.

    alattin alattin (16984)