Active_Directory_Kullanıcı_Kilitlenmesi_Hk.

Merhaba Arkadaşlar,

Active Directory de kullanıcılarımız kilitlenmektedir. Bu kullanıcıların listesini çektiğim sorgu mevcut. Sormak istediğim kilitlenen kullanıcıları belirli bir süre aralığında otomatik şifresi açılsın böyle bir uygulama Server 2008 R2 de mevcut mu yoksa DC üzerinden mi yapılacak tam olarak bilgi sahibi yazabilir mi?

huseyinkkamer huseyinkkamer (77)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Powershell üzerinden şu komutla kilitli tüm kullanıcıları açabilirsin:

    Search-ADAccount -Lockedout | Unlock-AdAccount

    Bunu şu şekilde görev zamanlayıcıya eklersen istediğin saat veya zaman diliminde çalıştırabilirsin

    powershell -Command "Search-ADAccount -Lockedout | Unlock-AdAccount"

    daha iyi bir çözüm var mıdır bilemiyorum. Active Directory ile uğraşmayalı çok uzun zaman oldu.

    alattin alattin (16999)