ad.adbirdie sorunu

Merhaba.Benim sorunum şu:İnternete giriyorum.Tıkladığım her yerde http://ad.adbirdie.com/sh.aspx?f=popup-u&h=8909b191d8f001f5e375b7d847e72496 açılıyor. Bu da beni deli ediyor. Birçok yere baktım ama bir türlü çözemedim.Lütfen yardım eder misiniz?

niceriy niceriy (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Şunu kontrol edin, reklamlar sadece Chrome kullandığınızda mı çıkıyor?

    Eğer böyleyse muhtemelen Chrome tarayıcısına eklenti yüklenmiş demektir.

    Daha önce reklam virüsü olarak adlandırılan kötü amaçlı programlardan nasıl kurtulunması gerektiğine dair bir çözüm paylaşmıştım

    chrome reklam virüsü bunu dikkatlice inceleyin. Burada neler yapmanız gerektiği adım adım anlatılıyor.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

      Hayır.Herhangi bir eklenti yok.internet explorerdan da çıkıyor.

      niceriy niceriy (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Yüklü program listesini yollayın size hangilerini kaldırmanız gerekiyor yazayım. hakan 8 yıl önce

      Hakanın verdiği linkte var ama dikkatinizden kaçabilir. Bu reklamlar telefon, bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarda çıkıyorsa modeminizde güvenlik açığı var demektir.

      Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir? linkinde anlatıldığı gibi modemdeki güvenlik açığı adbirdie gibi reklam sitelerinin açılmasına sebep olur.

      En doğru çözüm ise yeni bir adsl modem almaktır.

      murat murat (12492)
      8 yıl önce cevaplandı

        Ben detaylı bir çözüm hazırladım: adbirdie virüsü nasıl temizlenir? Buradan adbirdie virüsü olarak adlandırılan zararlıya  neler yapabilirsiniz anlatmaya çalıştım.

        cemkara cemkara (4215)