AD.ADSMATTE VE YOURADEXCHANGE VİRÜSÜ NASIL KALDIRILIR ?

Bilgisayarımda olmayan virüs modeme bağlanan android cihazlarda sorun yaratıyor. Araştırdığıma göre direct virüsü mü nedir herhalde öyle bir virüs bilgisayarıma bulaşmadığı halde android cihazlarda hangi tarayıcıdan girersem giriyim o sitelere yani reklam sitelerine aktarıyor. Şöyle bir sorun daha var komşumla aynı modemi kullanıyoruz onun bilgisayarı masaüstü olduğu için kabloluyla bağlanıyor , bende bilgisayarımı ara sıra kabloluyla bağlıyorum fakat o virüs bilgisayarıma gelmiyor bu arada komşumun bilgisayarı virüslüdür. Yeni telefon almıştım onda herhangi bir sorun yoktu internetinde , fakat kendi modemime wi-fi ile bağlandığımda aynı sorun ondada oluştu fakat bu sorun bilgisayarımda yok bilgisayarımada sürekli wi-fi ile bağlanıyorum , ara sıra kabloluyla bağlanıyorum ama yinede bilgisayarımda yok sadece android cihazlar bağlanınca oluyor modem virüsü olabilir.

YARDIMLARINIZ BEKLİYORUM.

MODEM = Airties

konyali42 konyali42 (16)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komşunuzun bilgisayarında olan virüs sizi bilgisayarınızı veya telefonunuzu etkilemez. Siz 3G üzerinden herhangi bir sorunla yani AD.ADSMATTE  ve YOURADEXCHANGE virüsü ile karşılaşmıyorsanız sorun modemde demektir.

    Muhtemelen komşunuzun modeminde güvenlik açığı var.

    Misfortune Cookie denilen bir güvenlik açığı. Tek çaresi ise modemi değiştirmek.

    Detaylı bilgi için : Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir?

    hakan hakan (15394)