Ad by Browser Extension nasıl kaldırılır?

0

Ad by Browser Extension nedir? Ad by Browser Extension reklamları nasıl kaldırılır?

Ad by Browser Extension bir tür adware yani reklam yazılımıdır. Ad by Browser Extension bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde Ad by Browser Extension ve Ad Option yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının dışında ve sayfa üstünde olabilir.

Ad by Browser Extension kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

cemkara cemkara (4205)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Ad by Browser Extension Ads nedir?

  Ad by Browser Extension Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar Ad by Browser Extension Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Ad by Browser Extension Ads reklamlarını tıkladıklarında Ad by Browser Extension reklam yazılımı para kazanır.

  Ad by Browser Extension bilgisayarıma nasıl yüklendi?

  Ad by Browser Extension reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir. 

  İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Ad by Browser Extension Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler. 

  Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Ad by Browser Extension Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

  Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

  Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

  Ad by Browser Extension virüs mü?

  Ad by Browser Extension teknik olarak virüs değildir. Ad by Browser Extension , virüs özelliklerine sahip değildir. Ad by Browser Extension ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Ad by Browser Extension virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Ad by Browser Extension virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Ad by Browser Extension , virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Ad by Browser Extension virüs olarak adlandırılsa da Ad by Browser Extension virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

  Ad by Browser Extension kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Ad by Browser Extension kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

  Ad by Browser Extension ads kaldırma, Ad by Browser Extension ’ten kurtulma adımları

  Ad by Browser Extension ads veya Ad by Browser Extension olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

  Ad by Browser Extension kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

  Ad by Browser Extension kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

   

  Ad by Browser Extension  kaldırma

  Ad by Browser Extension   programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Ad by Browser Extension kaldırmak  için şu yolu izleyin:

  • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

  • Açılan listeden Ad by Browser Extension  bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede Ad by Browser Extension  yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.

  Ad by Browser Extension nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

  Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

  Ad by Browser Extension kaldırma

  1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
  2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
  3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
  4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
  5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

  Yukarıdaki işlemlerden sonra Ad by Browser Extension kaldırma ve Ad by Browser Extension kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan Ad by Browser Extension silme işleminden sonra Ad by Browser Extension ads’den kurtulmuş olacaksınız.

  cemkara cemkara (4205)
  6 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol