Ad Options kaldırma

Ad Options nedir? Ad Options reklamları nasıl kaldırılır?

Ad Options bir tür adware yani reklam yazılımıdır. Ad Options bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde Ad Options  ve Ad Option yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının dışında ve sayfa üstünde olabilir.

Ad Options kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ad Options Ads nedir?

    Ad Options Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar Ad Options Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Ad Options Ads reklamlarını tıkladıklarında Ad Options reklam yazılımı para kazanır.

    Ad Options bilgisayarıma nasıl yüklendi?

    Ad Options reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir.

    İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Ad Options Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler.

    Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Ad Options Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

    Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

    Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

    Ad Options virüs mü?

    Ad Options teknik olarak virüs değildir. Ad Options , virüs özelliklerine sahip değildir. Ad Options ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Ad Options virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Ad Options virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Ad by Browser Extension , virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Ad Options virüs olarak adlandırılsa da Ad Options virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

    Ad Options kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Ad Options kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

    Ad Options ads kaldırma, Ad Options ’ten kurtulma adımları

    Ad Options ads veya Ad Options olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

    Ad Options kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

    Ad Options kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

    Ad Options  kaldırma

    Ad Options   programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Ad Options kaldırmak  için şu yolu izleyin:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Açılan listeden Network System Driver bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede Network System Driver  yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.

    Ad Options   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

    Ad Options kaldırma

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
    3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
    4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Ad Options kaldırma ve Ad Options kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan Ad Options silme işleminden sonra Ad Options ads’den kurtulmuş olacaksınız.

    murat murat (12492)