AdBlock Program 30.0 kaldırma

 AdBlock Program 30.0 nasıl kaldırılır? AdBlock Program nedir?

Google Chrome'da AdBlock Program 30.0 adında bir uzantı görünüyor. AdBlock Program 30.0 uzantısını silsem de Chrome tarayıcıyı kapatıp açtığımda uzantı yeniden geliyor.

AdBlock Program 30.0 Chrome uzantısı nedir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome uzantısı  AdBlock Program 30.0 nedir?

    AdBlock Program 30.0 potansiyel olarak istenmeyen programlar  tarafından yüklenmiş zararlı bir Chrome uzantısıdır. Eğer bilgisayarınızda Chrome içinde yüklü olan uzantılarda AdBlock Program 30.0 görüyorsanız bilgisayarınız muhtemelen zararlı bir yazılım tarafından saldırıya uğramış demektir.

    Buradaki uzantının reklam engelleme yazılımı olan AdBlock ile ilgisi yoktur.

    AdBlock Program 30.0 uzantısını sildiliğinizde geri gelme ihtimali çok yüksektir. Bunun nedeni Google Chrome referans dosyasına da kendini yazmasıdır.

     AdBlock Program 30.0  kaldırma

     AdBlock Program 30.0 kaldırmak için öncelikle poransiyel olarak istenmeyen programlardan kurtulmalısınız.

    Bunun için Denetim Masası > Program Ekle/Kaldır veya Windows 8 kullanıyorsanız Programlar ve özellikler bölümüne girin. Burada şu ya da benzer ada sahip programları kaldırın:

    • Lollipop
    • OffersWizard
    • Fabulous
    • All Day Savings
    • AdBlock Program 30.0
    • Offers Wizard Network System Driver

    veya ne olduğunu bilmediğiniz tüm programları kaldırın. Program adı sürekli değişebileceğinden bu program adı sizde farklılık gösterebilir.

     AdBlock Program 30.0  kaldırma: Malwarebytes anti-malware ile istenmeyen programlardan ve virüslerden kurtulma

    Daha sonra Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile taratın:

    Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes  anti-malware nasıl kullanılır?

    Malwarebytes anti-malware potansiyel olarak istenmeyen tüm yazılımları bulacak ve kaldıracaktır.

     AdBlock Program 30.0  kaldırma: Adwcleaner ile reklam yazılımları, tarayıcı korsanları ve tarayıcı uzantılarını kaldırma

    Reklam yazılımlarından ve Chrome uzantılarından kurtulamanın diğer yolu da Adwcleaner kullanmaktır.

    Burada anlatıldığı gibi Adwcleaner ile bilgisayarınızı taratın:

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

     AdBlock Program 30.0  kaldırma: Chrome uzantularını silme

    C:\Users\uzmanimNet\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

    yolu altında bulunan bazı dosyalara kayıt ekleyen uzantının silinmesi için bu klasörü silmeniz yeterlidir.

    Bu işlemde diğer uzantılarında silineceğini unutmayın.

    AdBlock Program  eklentisinden kurtulmak için Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki DEFAULT  klasörünü silin.
    cemkara cemkara (4215)