Adblockplus,Adblock Sisteme Ek yük Getirirmi Daha iyisi varmı?

- Adblock alternatifleri,Adblockplus yerine daha iyi eklentiler.

- uBlockorigin kullanarak sistemde,tarayıcıda daha fazla performans sağlamak.

- Reklam engellemeleri daha hızlı ve akıcı şekilde absorbe etmek.

- uBlock ile CPU ve RAM kullanımını azaltmak sistemde güvenliği ve stabiliteyi yükseltmek.

- Google chrome , Mozilla Firefox reklam engelleyici eklentileri extension'ları kullanımı farklılıkları.

forjest forjest (101)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    UBLOCKORIGIN HAKKINDA  - GENİŞ BİLGİ :

    Sonunda, etkili bir engelleyici. İşlemci ve belleği zorlamaz.
    Etkili bir engelleyici: Belleği ve işlemciyi zorlamaz, yine de diğer popüler engelleyicilere göre binlerce daha çok süzgeci yükleyip uygulayabilir.

    Verimliliğinin resmedilen genel bakışı:
    https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/uBlock-vs.-ABP:-efficiency-compared

    Kullanımı: Arayüzdeki büyük güç düğmesi mevcut web sitesinde uBlock'u kalıcı olarak devre dışı bırakır/etkinleştirir. Bu yalnızca mevcut web sitesine uygulanır, evrensel bir güç düğmesi değildir.

    Esnek, bir "reklam engelleyici"den daha fazlası: Alan adları  dosyalarınızdan süzgeçleri okuyabilir ve oluşturabilir.

    Hazır olarak şu süzgeç listeleri yüklüdür ve uygulanır:

    - EasyList
    - Peter Lowe'un reklam sunucu listesi
    - EasyPrivacy
    - Zararlı alan adları

    İsterseniz seçebileceğiniz daha fazla liste var:

    - Fanboy’un Gelişmiş İzleyici Listesi
    - Dan Pollock’un alan adları dosyası
    - hpHosts'un Reklam ve izleme sunucuları
    - MVPS HOSTS
    - Spam404
    - Ve daha birçoğu

    Tabii ki,  daha fazla süzgeç etkinleştirildikçe, bellek kullanımı da yükselir. Ama, Fanboy'un iki ekstra listesi, hpHosts'un reklam ve izleme sunucuları ekledikten sonra dahi uBlock diğer oldukça popüler olan engelleyicilere göre daha az bellek kullanır.

    Ayrıca, bazı ekstra listelerin seçilmesinin web sitelerinin bozulması olasılığını artırabileceğini unutmayın -- özellikle normalde alan adları dosyası olarak kullanılan listelerin.

    Ön yüklü gelen süzgeç listeleri olmadan, bu eklenti hiçbir işe yaramaz. Eğer gerçekten bir şekilde katkıda bulunmak isterseniz, herkes tarafından özgürce kullanıma imkan veren, kullandığınız süzgeç listelerini oluşturmak için uğraşan insanları düşünün.

    Ücretsiz.
    Açık kaynak kamu lisanslı (GPLv3)
    Kullanıcılar tarafından kullanıcılar için.

    Katkıda bulunanlar @ Github: https://github.com/gorhill/uBlock/graphs/contributors
    Katkıda bulunanlar @ Crowdin: https://crowdin.net/project/ublock

    Bu çok erken bir sürüm, gözden geçirirken, bunu göz önünde bulundurun.

    Proje değişiklik günlüğü:
    https://github.com/gorhill/uBlock/releases

    Ek Bilgiler
    Sürüm: 1.6.4
    Güncellendiği tarih: 6 Mart 2016
    Boyut: 1.48MiB
    Diller: 44 dilin tümünü görüntüle

    UBLOCKORIGIN REKLAM ENGELLEYİCİYİ KULLANDIĞINIZ INTERNET TARAYICISINA EKLEMEK İÇİN ALTTAKİ KENDİ SİTESİLERİNDEN ENTEGRE EDEBİLİRSİNİZ.

    GOOGLE CHROME

    MOZİLLA FİREFOX

    OPERA BROWSER

    SAFARİ BROWSER

    forjest forjest (101)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Ben bu tür reklam engelleme programlarının çok dikkatli ve seçici kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bazı sitelerde gerçekten (film, dizi, illegal içerik vb.) reklam engelleme yazılımları faydalı oluyor. Fakat aynı zamanda uzmanim.net gibi oluşumlarda bu tür yazılımlar zarar verici olabilir. Bu tür oluşumlar sunucu giderleri, yazılım geliştirme maliyetleri vs giderleri bu reklamlar ile karşılıyorlar. Ben de reklam engelleme yazılımı kullanıyorum ama sevdiğim sitelerde bunu devredışı bırakıyorum. Daha önce de bu tür oluşumların içinde bulunduğum için verebildiği zararların da farkındayım. hakan 8 yıl önce