Adguard nedir? Adguard nasıl kullanılır?

Adguard nedir?

Adguard tarayıcı eklentisi olarak mı kullanılmalı?

Adguard ne işe yarar?

Adguard nasıl kullanılır?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adguard nedir?

    Adguard bir tür reklam engelleme programı ve eklentisidir. İnternette gezinirken tüm siteler karşımıza bir çok reklam çıkarır. Bazıları tüm ekranı kaplar ve bizi rahatsız eder. Ya da siteler sizi reklama tıklamaya mecbur bırakabilir. Ama internet sitelerindeki reklamlardan kurtulabilirsiniz.

    Adguard internet sitelerinde karşınıza çıkan tüm reklam türlerini engeller. Bu sayede internette daha rahat ve şekilde dolaşabilirsiniz. Adguard bir program olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz veya tarayıcınıza eklenti olarak ekleyebileceğiniz bir uygulamadır. Neredeyse tüm tarayıcılarda çalışması en büyük avantajlarından biridir. Adguard program olarak ücretli bir yazılımdır. 14 günlük bir deneme sürümü bulunur.

    Adguard tarayıcı eklentisi olarak mı kullanılmalı?

    Adguard hem bir program hem de eklenti olarak kullanılabiliyor. Adguard programı reklamları engellemesinin yanı sıra Ebeveyn kontrolü gibi bir çok özellik de barındırır. Ve tüm tarayıcılarda çalışır. Bu yönüyle Adguard program olarak eklentiye göre daha fazla özellik sunar. Ücretli bir programdır.

    Adguard uzantısını kullandığınız tarayıcıya ekleyebilirsiniz. Adguard yalnızca eklediğiniz tarayıcı üzerinde çalışır. Girdiğiniz sitelerde reklamları engeller ve size kimlik hırsızlığına ve kötü amaçlı web sitelerine karşı koruma sağlar. Genelde bir tarayıcı üzerinden çalışıyorsanız veya istediğiniz yalnızca reklamları engellemek ise tarayıcı eklentisi olarak Adguard işinizi görecektir.

    Adguard ne işe yarar?

    Adguard bilgisayar programı olarak;

    • Gezindiğiniz internet sitelerinde her türlü reklamları engeller.
    • Adguard kimlik hırsızlığına ve kötü amaçlı web sitelerine karşı koruma sağlar.
    • Ebeveyn kontrolü özelliği sayesinde gezinilen internet sitelerinde filtreleme özelliği sunar.
    • Tüm tarayıcılarda otomatik olarak reklamları engeller.

    Adguard tarayıcı eklentisi olarak;

    • Gezindiğiniz tüm internet sitelerinde reklamları engeller.
    • Adguard eklentisi Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera gibi tüm tarayıcılarda kullanılarbilir.
    • Yalnızca eklentiyi kurduğunuz tarayıcıda çalışır.

    Adguard nereden indirebilirim?

    Adguard programını Adguard indir linkinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Sözleşmeyi kabul ettiğinizde otomatik olarak kurulacaktır.

    Adguard tarayıcı eklentisi olarak

    Chrome için Adguard indir linkinden Adguard uzantısını kurabilirsiniz.
    Opera için Adguard indir linkinden Adguard uzantısını kurabilirsiniz.
    Mozilla için Adguard indir linkinden Adguard uzantısını kurabilirsiniz.

    Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız, tarayıcınızın sağ üstünde bulunan ayarlar ikonuna tıklayarak eklentiler bölümüne girebilirsiniz. Ya da ayarlar penceresi altında da bulunabilir. Daha sonra eklenti edin bölümünden Adguard yazarak aratabilirsiniz.

    Adguard nasıl kullanılır?

    Adguard program olarak kullanımı oldukça kolaydır. Programın ana ekranından korumayı etkinleştirip kapatabilirsiniz. Diğer tüm özellikleri de bu pencereden kontrol edebiliyorsunuz.

    adguard web filter

    Adguard eklenti olarak tarayıcınızın sağ üst kısmında ikon olarak gözükecektir. Korumayı açıp kapatma ve raporlara ikona tıklayarak erişebilirsiniz.

    adguard eklenti

    damlakoc damlakoc (1391)