Adil Kullanım Kotası kalktı mı?

1 Ocak 2019'dan itibaren Adil Kullanım Kotası kalkacak deniyordu, gerçekten kalktı mı?

Adil Kullanım Kotası kalktı mı yoksa hala devam ediyor mu?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet "Adil Kullanım Noktası (AKN)" adı verilen sistem 1 Ocak 2019'dan itibaren resmi olarak tamamen kalktı. Türk Telekom'un sitesinde hala AKN'li paket görüyorum ama daha sitelerini güncellemediklerini düşünüyorum.

    Onun dışında Turksat Kablonet'te de AKN kalkmış durumda, yalnız orada ek olarak Kotalı ve Duran Kotalı paketler var. İşte 2 yıldır merak ettiğimiz durum buydu. AKN kalkınca normal kota gelecek mi gelmeyecek mi? Görünüşe göre bazı sağlayıcılar hem AKN'yi kaldırmış, hem de normal bildiğimiz kotalı paketleri müşterilerin beğenisine sunmuşlar.

    Ben Türk Telekom 16 Mbps 64 TL'lik paket kullanıyorum. Bende Adil Kullanım Noktası tamamen kalktı, yani şu an hiç yok. Ayrıca faturamda da hiçbir artış yapmadılar.

    omercik omercik (9418)