Adli bilişim tarafından hazırlanan imaj dosyalarının çözümü

Adli bir konudan dolayı elde edilen materyallerin alınan imajları bir harddisk ile tarafıma gönderildi.

Bu diski fiziksel olarak bilgisayarıma bağladım, tüm dijital materyalleri ayrı ayrı .bin formatında kaydını tutmuşlar.

Benim bu .bin dosyalarını okunur hale [ telefon, laptop, usb vs. 'deki gibi açılabilen hali ] getirmem için hangi işlemleri yapmam gerekiyor?

yramazan yramazan (13)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    .bin dosyaları genelde DVD /CD imajıdır. Bu tür imajları MagicISO  veya PowerISO gibi programlar ile açabilirsiniz.

    Programlardan birini kurduktan sonra, sağ tuş menüsüne yeni öğeler gelecektir. .bin dosyasını sağ tuşla tıkladıktan sonra "  "mount bin file.." gibi bir seçenek gelir. Onu seçtiğinizde bu imaj dosyası sanal bir sürücü içinde açılır.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

      şefim 32 gb telefon imajı 120 gb ssd disk imajı flaş disk imajları falan var. hiçbirini açamadım.

      yramazan yramazan (13)
      6 yıl önce cevaplandı

      • açamadım derken, hata mı alıyorsun? yukarıda yazdığım programları denedin mi? hakan 6 yıl önce
      • Mesajıma tekrar bakar mısın? @yramazan omercik 6 yıl önce

      İmaj dosyalarını açmak için alternatif olarak DEAMON Tools programını da kullanabilirsin.

      Deamon Tools nasıl bir programdır?

      EDİT:

      Adli imaj dosyaları FTK Imager programı kullanılarak açılabilir.

      FTK Imager nedir, nasıl kullanılır?

      omercik omercik (9418)