Admin Paneli bağlanma sorunu

Merhaba arkadaşlar Admin panelinde giriş yaparken sorun yaşıyorum. Veritabanından kullanıcı adı ve şifre alanı içeren bi admin tablosu oluşturdum ve bilgiyi oradan çekiyor. Tablo boş değil. Diğer yandan admin.cs kodlarım şu şekilde;

  SqlBaglantısı baglan = new SqlBaglantısı();
        protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
        {
            Page.EnableViewState = false;
            pnl_ddogru.Visible = false;
            pnl_dyanlis.Visible = false;
        }

        protected void btn_giris_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            SqlCommand cmdgiris = new SqlCommand("select* from Admin where AdminKullanici='" + txt_kullanici + "' and AdminSifre='" + txt_sifre + "'", baglan.baglan());
            SqlDataReader drgiris = cmdgiris.ExecuteReader();

            if (drgiris.Read())
            {

                Response.Redirect("Anasayfa.aspx");
            }
            else
            {
                pnl_dyanlis.Visible = true;
            }

Sıkıntım şu; yanlış ve doğru olduğu takdirde uyarı paneli geliyor. Yanlış paneli geliyo yanlış bilgi girildiğinde onda sorun yok ama doğru paneli malesef gelmiyor. Response.Redirect("Anasayfa.aspx"); kısmı çalışıp yönlendirmesini de yapmıyor. Neden olabilir acaba?

caglacaglar caglacaglar (5)
6 yıl önce sordu

  • Sql sorgularında string birleştirme yapma. Sitenin hacklenmesi için davetiye çıkarırsın. alattin 6 yıl önce
  • String birleştirme nedir acaba nasıl yapmıycam? caglacaglar 6 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Merhaba;

Visual Studio ara ara şaşırıyor ve saçma sapan hatalar verebiliyor. Örneğin button click olayı çalışmıyor, toolbox işlevini yerine getirmiyor gibi... Sırf bu tür hatlar yüzünden bugün bilgisayarıma format attım. Bu konuya daha önce alattin abi ile değinmiştik. İlk olarak projenizi buil,rebuild ve clean işlemlerini gerçekleştirip denedikten sonra eğer sorununuz devam ediyorsa;

Benim admin paneli girişim şu şekilde birde böyle deneyin derim;

Formum'da txtkadi adında ve txtsifre adında iki adet texbox ve birde giris butonu olduğunu varsayıyorum;

    protected void girisyap_Click(object sender, EventArgs e)
    {
            SqlConnection baglanti = new SqlConnection(baglantiCumlesi);
            if (baglanti.State == ConnectionState.Closed)
            {
                baglanti.Open();
            }

            SqlCommand komut = new SqlCommand("select * from Firmalar Where (Kullanici_Adi=@Kullanici_Adi OR mail=@mail) AND Sifre=@Sifre", baglanti);
            komut.Parameters.AddWithValue("@Kullanici_Adi", txtkadi.Text);
            komut.Parameters.AddWithValue("@mail", txtkadi.Text);
            komut.Parameters.AddWithValue("@Sifre", txtsifre.Text);

            SqlDataReader oku = komut.ExecuteReader();

            if (oku.Read())
            {
//Kendine göre okumak istediğin veriler. Burada boş bırakıyorum.
            }

            else
            {
                if (pnlbilgi.Visible != true)
                {
                    pnlbilgi.Visible = true;
                }
                lblbilgi.Text = "Kullanıcı Adınız Veya Şifreniz Hatalı!";

                baglanti.Close();
                baglanti.Dispose();
            }

notify notify (538)
6 yıl önce cevaplandı

  • Benim yaptığımla bu yaptığınızla aynı değil mi? caglacaglar 6 yıl önce
  • @caglacaglar ama. aynı ama işleyiş biraz farklı. Olmadı mı? notify 6 yıl önce

Kodunu şu şekilde değiştirmelisin ve hiç bir yerde    pnl_ddogru.visible=true yapmıyorsun. Görünmemesi normal.

 protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
        {
if (!pageIsPostBack){
            Page.EnableViewState = false;
            pnl_ddogru.Visible = false;
            pnl_dyanlis.Visible = false;
}

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

  • o kısım yukarıda mevcut. Zaten burda ilk açıldığında kapalı görünmesini sağlıyor. Benim istediğim doğru olduğunda doğru giriş panelinin gelmesi. Doğruda girsem yanlış paneli geliyor ve giriş yaptırmıyor. caglacaglar 6 yıl önce

Sorun hala devam ediyor yardımcı olacak biri yok mu acaba? @alattin

caglacaglar caglacaglar (5)